Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Dimitar1236 avatar Dimitar1236 2 Точки

AlgebraHelper

Здравейте, 

 

Имам проблем със задачата AlgebraHelper от C++ Fundamentals - Exam (17 November 2019). Разгледах коментарите във форума, но не ме помогнаха. Проблемът е, че не ми позволява да вкарам две равни числа в map-a. Пробвах с greater_equal, но без успех.

Прилагам кода.

https://pastebin.com/7ywbA9Yg

Ще съм благодарен, ако ми помогнете.

0
C++ Fundamentals
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет, колега,

В моментният курс С++ Fundamentals няма да учим за map-ове. Това става в C++ Advanced.
Защо ти го казвам? Логиката ти е правилна. Незнанието ни по структурата от данни map те спъва.

Map-а не иска да вкара второ равно число, защото ... така работи map-a.
Той ти гарантира, че всеки ключ (всяко число) е уникално.

В случая не ти трябват два едни и същи ключа. Ключът си е само един.
Трябва ти структура от данни, която може да помни повече от едно число.
Тази структура от данни ще бъде твоето value в map-a.
Например
std::map<double, std::vector<std::string> myMap;

П.С. няма да е лошо да напишеш 2-3 функции, а не да си решаваш цялата задача в main функцията.
Поздрави


 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.