Loading...
sninov avatar sninov 3 Точки

Отново 02 Brackets

Здравейте,

Ето го и моя вариант: https://pastebin.com/Wv4t5wKp

Един тест дава грешен отговор и не успявам да намеря къде ми е грешката. Ще съм благодарен за малко помощ.

Поздрави,

Симеон

Тагове:
0
C++ Fundamentals
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет,

Пробвай при този вход какво се случва:
{{[()}]}

Имаш на места доста повтарящ се код.
Опитай да използваш масив (вектор) за да опишеш зависимостите между скобите.

0
sninov avatar sninov 3 Точки

Благодаря, това е неработещият случай. Коригирах кода и го покрих. Само не разбрах, защо трябва да ползвам вектор, нали вектор от чар е същото като стринг? Или става въпрос за някакъв помощен вектор?

0
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет,

Прав си, че стринг е все едно вектор от чарове.
Не съм се изразил правилно. Имах предвид друго.
Не if(input[0] == '(') || input[0] == '{' || input[0] == '[')

А нещо подобно:
const std::vector<char> brackets = { '(', '{', '[' }; 

0
27/04/2021 14:16:40
sninov avatar sninov 3 Точки

Да, сега разбрах. Моята логика е друга, проверявам само броячи на отворените скоби, но трябва да опитам и така и да сравня кодовете.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.