Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lancelot avatar lancelot 3 Точки

На какво е написан сайта на Софтуни ?

Здравейте, искам да попитам сайта на Софтуни да ли е написан на C# asp.net ? или е написан на нещо друго ?

Подразбира се, че са използвани езиците HTML5, CSS3, JavaScript ETC ...

Тагове:
2
Въпроси за SoftUni
lancelot:
Отговорено е на въпроса.
Teodor92 avatar Teodor92 569 Точки

Да, написан е на ASP.NET (Принципно може да познаеш от Header-ите и Cookie-тата, които се размятат по мрежата)

3
xezzy avatar xezzy 27 Точки

Или аз нещо не гледам където трябва, или ми се стори, че сте се постарали да изчистите header-ите... аз не че много им разбирам, ама хвърлих едно око и не видях нищо освен разни kendo и т.н., които са си hint, че е ASP.NET(поне за мен :D ). Ама не видях очакваното X-Powered by ASP.NET :D Бе най-добрия начин е контакт с http://softuni.bg/humans.txt и това е... :D

2
softuniobserver avatar softuniobserver 73 Точки

Още един начин да се разбере какви технологии са използвани:

 

http://builtwith.com/softuni.bg

8
lancelot avatar lancelot 3 Точки

А може ли да ми кажето какво ползват за базата им данни ? MySQL ? MSSQL Server ? ETC...

0
lancelot avatar lancelot 3 Точки

Да попитам също как ще стане цялата работа със поддържането на сървър за приложения на asp.net със SQL Server четах, че нямам как сървара да е на Линукс знам, че има mono технологията за да стане поддръжка на линукс, но ако искам да ползвам IIS ? . Хостинг фирми има ли които поддържат такива сървъри за такива приложения ? По-скъпо ли ще ми излезе такава поддръжка ?

0
Teodor92 avatar Teodor92 569 Точки

Чакаш още няколко месеца да излязат стабилни версии на новите Microsoft технолгии и вече ще може да ръваш .NET Core на Linux/Mac.

1
lancelot avatar lancelot 3 Точки

ох надявам се да е така :)

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

А каква операционна система върви отдолу - Windows XP или Windows XP Home Edition?

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.