Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Smeshan avatar Smeshan 89 Точки

2. Numeral System

Здравейте,

реших задача 2 от тук.

Ето решението: https://pastebin.com/kAuGFwjx

Доколкото разбирам, би следвало в момента да имам complexity O(N^2). Чудя се как мога да избегна двойния for цикъл и да намаля complexity :?
А и най-малкото ако имам повтаряш се символ, защо да го върти пак :?

Поздрави,
Илиян Павлов

Тагове:
1
C++ Fundamentals
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет,

 

Прав си, че решението ти е с квадратична сложност.

Опитай да прочетеш информация за lookup tables. Така ще успееш да свалиш сложността до линейна.

Когато решавахме задачата използвахме точно този подход.

Той много прилича на структури от данни, които ще изучаваме в C++Advanced, а именно std::map и std::unordered_map.

Поздрави

0
Smeshan avatar Smeshan 89 Точки

Привет,
да, да, аз нещо се бях заблудил и търсих коя задача къде бяхме решавали по този начин, а то била самата тя.
Няма значение. Видях, пробвах и разбрах идеята. Прочетох за std::map и би било много лесно с тази структура :)
Поздрави,
Илиян Павлов

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.