Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NeMiDrEm avatar NeMiDrEm 0 Точки

Проблем с рутер - TP-LINK

Извинявайте за глупавият ми въпрос. Преди да сложа рутера играехме по цял ден и аз хоствах, защото имам реално ИП. И сега не мога да направя сървър на нито една игра ( в момента играя фифа 07, Warhammer 40,000: Dawn of War - Dark Crusade ""multiplayer"")Четох из другите форуми какво пише, клипове гледах и не става. Ако някой знае как става нека да ми помогне. 
Благодаря все пак :) 

ModEdit: Моля прочети правилата на форума преди да постваш нови теми - т.3

Тагове:
0
Общи приказки 03/05/2015 20:24:24
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Трява да направиш port forwarding т.е. да кажеш от ip-то ти примерно 87.100.87.100 кой порт на кой вътрешен отговаря - Вътре зад рутера се раздават ип-та - примерно 192.168.100.1 и този порт форуардинг казва, че от 87.100.87.100:80 се отива на 192.168.100.1:80 - където е хостнат сървъра на въпросната игра.

Разбира се малко наизуст пиша, аз поне така се оправих с едно апачи и си пуснах екипния проект от моя компютър и мисля, че е така.

1
NeMiDrEm avatar NeMiDrEm 0 Точки

Съжалявам, нищо не разбрах. хаха ;д 

0
xezzy avatar xezzy 27 Точки

Първо цъкни старт бутона и напиши "Network and Sharing Center", отвори го, там цъкни срещу настоящата ти връзка "Local Area Connection-a" и на него му цъкни Details... там търси IPv4 Address, което трябва да е от порядъка на 192.168.1.x , което ти е вътрешното IP на компа(или на лаптопа)... запомни го това IP. (нагледно)

След това отиваш на http://192.168.1.1 (username и паролата, ако не си ги променял ще са или user:admin pass:admin или user:root pass:admin) вписваш се, отиваш на port forwarding и virtual servers цъкаш на Add New на портове си пишеш порта, който ти трябва за съответната игра, на IP Address въвеждащ онзи, който запомни преди малко :D

За FIFA 07 ти трябват:

10400-10499 TCP
3658 UDP

Тоест първия път на Port слагаш 10400-10499, а на Protocol слагаш TCP, след това цъкаш пак Add New и слагаш порт 3658, а на Protocol UDP. Би трябвало всичко да е наред като го направиш това... Пиши, ако не стане.

0
xezzy avatar xezzy 27 Точки

на service port пишеш "10400-10499" на Protocol слагаш TCP и цъкаш Add.. после пак пишеш на Service Port 3658 на Protocol UDP и пак цъкаш ADD... това са за FIFA 07

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.