Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

[Homework] Advanced C# - Arrays, Lists, Stacks, Queues

Видях че някои колеги вече са решили задачите от домашното по C# Advanced ето и моите решения:

1.Sort Array of Numbers

2.Sort Array of Numbers Using Selection Sort

3.Categorize Numbers

4.Sequences of Equal Strings

5.Longest Increasing Sequence

Решението на задача 6 се съдържа в решението на задача 7, а моето решение е много сходно с това което са постнали, KatyaMarincheva, EBojilova има и друг вариант на GalyaGeorgieva така че няма смисъл и аз да ги поствам.Линк към техните решениея.

8.Work in progress. - Ще я кача когато я довърша.

9.Stuck Nmbers

10.Pythagorean Numbers - тук малко сам съм си създал затруднения, но решението работи.

П.С Не ме съдете за именуването на променливите това ми е най-болния проблем.

Тагове:
13
C# Advanced 11/05/2015 18:40:52
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

  И от мене 01. Arrays-Lists-Stacks-Queues-Homework, включва и задачата Pyramid, която беше в по-раншните версии на същото домашно.

Всякакви съвети за оптимизация са много добре дошли :)

0
22/06/2015 14:02:40
NikolayUzunov avatar NikolayUzunov 7 Точки

В отговора на Problem 3:Categorize Numbers and find Min/Max/Average/Sum при float редицата max:93.03 не е ли сгрешено трябва да е 93.003 . Трябва ли да се преправят настройките да разчитат "." или да се въвежда входящата редица с "," ?

0
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравей, Николай,

да, за float max трябва да е 93.003, прав си.

За десетичния знак Светлин Наков много пъти е казвал и писал, че в програмирането се използва само '.' точка за десетичен знак - може да сложиш едно:         CultureInfo invC = CultureInfo.InvariantCulture;

Аз не съм слагала тъй като моя лаптоп бездруго разпознава само точката като десетичен знак. Ако сложиш настройки обаче, трябва да предупредиш потребителя, че очакваш точка като десетичен знак. Иначе ако някой по навик въведе 2,4 например, програмата ти ще го чете като 24.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Печатна грешка, коригирана е.

Относно настройките, важно е програмата да работи коректно, няма значение в какъв формат (с точка или запетая) ще се подават числата.

0
pataroka avatar pataroka 319 Точки

@KatyaMarincheva Абе, не съм на 100% сигурен, но мисля, че като му дадеш Invariant Culture, на компилатора му е все тая дали ползваш запетая или точка.

0
Innos avatar Innos 419 Точки

Ето и моите решения цък , някой са направени с LINQ.

8
08/05/2015 01:21:34
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

@Innos,

Поздравления! Невероятно умни решения - направо ще си ги запазя като учебник по LINQ :)

1
08/05/2015 13:54:27
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Перфектно домашно :)

0
DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

+1 и от мен много интелигентно написано домашно

1
rosen.totev avatar rosen.totev 5 Точки

Здравейте колеги,

Относно задача 04.Sequences of Equal Strings в примерите за задачата е даден input с последователно повтарящи се стрингове( 1, 1, 2, 2, 4, 3). В главата ми се появи въпроса какво става ако редицата е с разбъркани стрингове( 1, 1, 2, 2, 1, 3, 4, 1). Единствено кода на EBojilova се държи коректно, докато на другите колеги дават грешен резултат както и моя код. Как мислите коректно ли е решението на задачата щом отговаря на примерния инпут по условието от домашната или не?

0
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Ако прочетеш условието внимателно и разгледаш дадените примери внимателно, ще установиш, че 1 елемент също прави редица. Просто повтарящите се трябва да ги изписваш на един ред.

В контекста на това, твоят пример:

 1 1 2 2 1 3 4 1

ми дава следният резултат:

1 1

2 2

1

3

4

1

..., което според условието в задачата е вярно... Тук да се изкажат експертно математиците, но доколкото аз знам може да съществува редица от един елемент...

0
rosen.totev avatar rosen.totev 5 Точки

Грешката трябва да в мен при превода и тълкуването му. Мислех си дали отговора не трябва да бъде:

1 1 1 1

2 2

3

4

Доколкото и аз знам съществуват редици от един елемент.

0
IvayloHristov avatar IvayloHristov 33 Точки

Здравейте колеги,

само да ви обърна внимание, че в първа и втора задача никъде по условие не е казано, че става дума за сортиране на цели числа. От прегледаните до тук решения не видях нито едно, в което входа да не е парснат към int. Нека не се заблуждаваме от примерите. Аз лично не бих намалил от оценката на домашно за такава грешчица, но джъджа не прощава.

wink

0
DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

Моето мнение е, че в конкретния случай такъв въпрос не стои, защото по тази логика входа освен integer, double, decimal може да бъде string, или object(или от който и да е тип), също така входа може да бъде не коректен и трябва да прихванеш възникналите Exceptions (try{},cаtch{}) и в един момент задачата става доста дълга и се отдалечава от темата на конкретната домашна работа. А и задачите които са предвидени да се пускат през Judge имат ясно описание за входа, за да можеш да си направиш сметка как да подходиш и какво да очакваш. В случая с домашните работи, просто импровизираш като гледаш примерните входове и пишеш задачата.

1
08/05/2015 12:53:59
aanguelov avatar aanguelov 219 Точки

Здравейте, казвам се Александър и съм записан онлайн в Advanced CSharp.

Eто моето решение на 7ма задача от домашното, за което много благодаря за помощта на колегите пуснали своите решения преди мен.

07.SortedSubsetSums

 

2
10/05/2015 14:36:18
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Не знам как е при вас, може аз случайно да съм попаднал на такива домашни, но ми направи впечатление, че във всички, които проверих втора задача беше направена с bubble sort, а не със selection sort както е по условие.

Ето линк за тези, които не правят разлика...

0
alex.mitev avatar alex.mitev 20 Точки

Здравейте, имам въпрос за задача 7. SortedSubset

Как мога да групирам лист-а по Count,а после да го сортирам по големината на стойностите, почвайки от най-малката.

Какво направих аз е да сортирам индивидуалните subset листове, преди да ги добабя в list-a съдържащ всички subsets. После го групирах по Count  и след това по първи индекс:

var sortedResult = result.OrderBy(x => x.Count).ThenBy(y => y.ElementAt(0));

Интересно ми е обаче, как мога да сортирам и по големината на елементите, на един ред всичко.

0
17/11/2015 23:22:56
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.