Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kthristow avatar kthristow 0 Точки

1. Count Same Values in Array

Здравейте.Това е 1ва задача от лаба от map and sets.Виждам че и на упражнението задачата е почти същата.Имам някакъв проблем в наредбата при принтиране.Пробвах с map и с unordered_map и не ми ги принтира правилно и не мога да разбера защо?

Това е решението ми:https://pastebin.com/3HjbZWvw

Тагове:
0
C++ Advanced
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет, колега.

Правилно си се ориентирал към unordered_map за броенето.
Правилно си "настъпил" и една от заложените мотики в задачата.
Не е обяснено явно в условието, но ако разгледаш примерите ще разбереш, че трябва да принтираш уникалните елементи в реда, в който са дошли в input-а.

Нито map-а, нито unordered_map-а ще ти дадат това на готово.
Трябва да помислиш още малко.

П.С. решавахме задача със същият проблем по време на упражнението за мапове и сетове.

Поздрави

0
08/06/2021 09:59:32
kthristow avatar kthristow 0 Точки

реално трябва да изпринтирам двойките като опашка,но не се сещам точно как да го направя

0
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет,

Имах предвид задачата Odd Occurences. Там го имаше същия казус.
Реално мапа ти трябва. Трябва да ти обаче и още 1 или 2 структури от данни. Само с 1 няма как да минеш.

Втората структура от данни може да ти е входния вектор.
От него ти идва "наредбата" на елементите по реда, в който ги имаш във входа.
От там трябва да направиш логика "принтирай информация за този елемент и го маркирай като посетен".

Поздрави

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.