Loading...
Smeshan avatar Smeshan 89 Точки

C++ Advanced - Judge Assignment 1

Здравейте,

или аз нещо се побърквам или не знам:
На задача 2. Similarity минах със 100/100 нищо, че гръмна един тест :? Но предполагам защото е сгрешено или каква да е причината? Ето го теста: 

aaaa aabb abbb baaa
aaaa 50

И пише, че отговора трябва да е 2, а не би следвало да е 3? Защото само в abbb нямаме 50% еднаквост. Без значнеие, аз получих 0, и все пак минах в Judge с 100/100 с този неверен изход? Solution #21438109

Отделно на тази задача при 3. Roxettes минах 100/100 с 4.7 мб памет при позволени 2 мб? Solution #21439437
Ето го кода: https://pastebin.com/0rcyaa8X

Ето линк към Judge: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/3026#0

Някой дали има обяснение?

Поздрави,

Илиян

Тагове:
0
C++ Advanced
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет,

На Similarity задачата явно имаш грешка. Просто си изкарал късмет.
Judge е направен така, че да дава точки само за истинските тестове (тези, които не ги знаете).
При теб всички искински тестове минават.
Фейлва ти само нъпросният нулев тест, който не носи точки.

За задачата Roxettes нямам обяснение защо минава.
Проверих, наистина лимита е сложен на 2 мб.
Да си призная - вече нямам сили да се боря с Judge :D

Това е софтуер, който са писали колегите от Софтуни. В по-голямата си част е направо машина.
Има обаче тъмни и затънтени места, на които никой не трябва да влиза.
Част от хората, които са го писали вече не работят в Софути.

Няма да ти споделям преди 2-3 години какви мъки имах докато разбера как се настройва С++ ООП изпит в Judge...
Оказа се, че освен търпение ти трябва и магическа шапка, зъб от дракон и косъм от 18 годишна девица елф за да го подкараш :)

Поздрави

0
11/06/2021 10:55:20
DimovIvan avatar DimovIvan 16 Точки

Пропускаш, че в задачата се изисква и началните букви на думите да са еднакви. Затова на конкретния тест:

aaaa aabb abbb baaa

aaaa 50

верният отговор трябва да е 2

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.