Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

beinsaduno avatar beinsaduno 13 Точки

University - Java Advanced Retake Exam - 14 April 2021

Здравейте,

 

Опитвам се да реша задача "University" от Java Advanced Retake Exam - 14 April 2021, но има толкова много "подводни камъни" и не мога да стигна до правилното решение. От няколко часа се опитвам да достигна 100/100 и до този момент съм на 91/100. 

Бихте ли ми помогнали с намирането на правилното решение?

 

Условие на задачата:

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/2826#2

 

Моето решение:

https://gist.github.com/beinsaduno/4a3fec367e324d497697cad2679b48cf

 

Благодаря предварително за отделеното време!

 

Поздрави,

Тодор

Тагове:
0
Java Advanced 25/06/2021 21:51:26
icowwww avatar icowwww 2673 Точки

Здравей,

Искат "All entities inside the repository have the same public fields" за University, което вярвам, че е грешно да е даже изискване в задача за изпит. Field-овете не би трябвало да се достъпват извън класа. Твоето е по-правилно от исканото.

Минава със 100/100 ако смениш:

    private int capacity;
    private List<Student> students;

на

    public int capacity;
    public List<Student> students;

целия клас - https://pastebin.com/d9JisC9s

 

0
beinsaduno avatar beinsaduno 13 Точки

Здравей, icowwww,

 

Много благодаря за помощта и за отделеното време!

 

Поздрави,

Тодор

0
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

И аз много време се чудех защо ми дава 91/100 след неколкократно предаване на решението. Накрая просто за експеримент направих public и полетата на Univesity и - 100/100. Проблемът е, че в условието това не е казано изрично, а е уточнено само за полетата на Student. Макар че и аз като колегата icowwww се чудя защо въобще се иска това - добра практика е всички полета да са private. По-нататък в Java OOP в условията на изпитите дори изрично се казва да внимаваме никъде да нямаме public полета. Може пък това изискване да е дадено като допълнителен тест за вниманието на студентите, знам ли... laugh Успех, колеги!

0
26/06/2021 12:47:16
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.