Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки

Създаване на темплейт във Visual Studio.

Днес коляега ме попита как да си оптимизира проекта че да не му се налага всеки път да добавя Numerics или да премахва излишните редове. 
Ползвал съм го само веднъж (т.е. да си настроя темплейта) и разбира се нямах никакъв спомен.
Ети  и цитата/инструкцията

Предполагам ви е досадно всеки път да триете от проекта namespace-a, lib-овете и т.н. 

Не че е задължително, но кода е по-чист и няма излишни редове. Разтърсих се как да си направите собствен "проект темплейт" и реших да споделя.

1. Направете си Нов проект

2. Изтрийте излишните редове (Пример: http://postimage.org/image/3nq04xj17/full/)

3. Отивате на File -> Export Template

4. Изкача ви един Wizard. Оставяте чекнато "Project Template". От дроп-даун менюто си избирате проекта, от който искате да си направите темплейт. Кръстите си го, може да му слагате иконка и т.н. Чеквате "Automatically import...". Натискате Finish.

5. Като създавате нов проект, новият ви темплейт би трябвало да е най-отдолу (Пример: http://postimage.org/image/l3005w05f/full/)

Може да се сетите вече колко повече приложения има, но мисля че засега това ни е достатъчно.

Още инфо: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/6db0hwky(v=vs.80).aspx

За да изтриете създадения от вас проект направете следното:

1. Отивате в C:\Users\$USER$\My Documents\Visual Studio 2012\Templates\Project Templates

2. Трябва да има архив с името на вашия Custom Template. 

3. Изтрийте го и сте готови :)

Поздрави, Стоян

Тагове:
4
Programming Basics
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Това включва ли референциите към System.Numerics или просто няма как да не трябва ръчно всеки път да правим референцията към тази библиотека?

0
Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки

Да това му е идеята , аз съм ги изключил за да не закърнявам от автоматичност. Най сигурно е да се тества , някой колеги съобщават за грешка при дебъгване. Аз не съм имал проблем.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.