Loading...
Yavor2012 avatar Yavor2012 15 Точки

[Homework] Advanced C# - Arrays, Lists, Stacks, Queues - Problem {3}

Здравейте колеги,

Искам да ви попитам за подход относно задача 3. Какво битхе ми препоръчали като начин на решение на тази задача? Засега съм доникъде като единствено съм поставил числата в един List<double> , но не се сещам как да разделя числата.

 

ModEdit: Моля прочети т.9 от правилата на форума преди да пускаш нова тема.

Тагове:
1
C# Advanced 06/05/2015 15:55:51
DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

Провери ТУК за решение на въпроса ти.

Успех!

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравей Яворе,

Много добър въпрос! Когато използваш какъвто и да било метод за закръгляне до цяло число (за първите задачи от изпитите по C# Basics ползвахме много такива) - едно цяло число ще остане равно на себе си преди и след закръглянето, а едно floating-type след закръглянето вече няма да е равно на стойността си преди закръглянето - аз такава проверка правя.

Тук и цялото решение.

Поправих си линка - благодаря :)

 

1
08/05/2015 14:03:23
ZlatinDimitrov avatar ZlatinDimitrov 11 Точки

Здрасти Катя,

Много добро решение на задачата-кратко,точно,ясно!Щях да задавам въпрос,относно задачата,но намерих отговорът тук:)

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Благодаря за мнението :)

Аз винаги се съмнявам в оптималността на решението, така че много обичам да получавам обратна връзка.

-1
trysth avatar trysth 44 Точки

KatyaMarincheva, страхотно решение, много стилно и кратко, браво!

 

П.П. Линкът е грешен, предполагам си правила размествания в гитхъба си.

1
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Проверявай кое е цяло и кое реално число и добавяй към два листа според проверката.

if (тук си го измисли сам)

{

      integers.Add(num);

}

else

{

      doubles.Add(num);

}

 

2
06/05/2015 12:39:07
petiahr avatar petiahr 31 Точки

Решението е супер. Но ако input-a се състои само от цели числа или десетични има дублиране на резултата.

 

1
Yavor2012 avatar Yavor2012 15 Точки

Хора благодаря за решенията на задачката и съветите и се извинявам за дублираната тема. Не обърнах внимание че има тема с домашните :).

0
redstorml avatar redstorml 4 Точки

ВЗимаш стринг и виждаш дали има .

Аз така :)

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Хитро, ама 1.00 е цяло число : )

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.