Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

stefanivanov95 avatar stefanivanov95 5 Точки

Има ли група за хората които се готвят за Bootcamp?

Има ли група за хората които са кандидатствали за Bootcamp-a? 
Хора които се подготвят защото на подготовката Battlecards е сменен SUS проекта и написах моделите но не тръгва в браузъра. А останалите два са били при Кенов последното издание на web курса и ги написах а не знам дали са верни.. Не мога да гледам и лекциите защото не съм бил на този курс с Кенов. Ако е празен проект да го направя но като използвам готов темплейт а нямам лекциите трудно. 

0
Общи приказки
MarielaBN avatar MarielaBN 3 Точки

Аз си свалих решенията от GitHub на Кенов и ги разучавам. Аз също нямам достъп до сегашната инстанция на курсa, както и до предишните две. За BattleCards си свалих решенията качени от Николай Костов от GitHub на СофтУни за курса, но там е решен със SUS.

0
stefanivanov95 avatar stefanivanov95 5 Точки

Не знам кой ще използваме на приемния изпит. Аз ги решавам със SUS.
Може ли да ми пратиш link за тези на Кенов, защото нямам достъп а остана 1 ден?
И получи ли имейл на 25 с информация за приемния изпит? Защото аз не съм и сега не знам дали ще мога да се явя въпреки че бях кандидатствал успешно преди месец.

0
26/08/2021 23:09:34
MarielaBN avatar MarielaBN 3 Точки

Ето линк към решенията на Ивайло Кенов: https://github.com/ivaylokenov/CSharp-Web-Server

Там двете задачи са решени с нов Framework. Получила съм е-меил за изпита. И аз се чудя кой Framework ще ни дадат на изпита.

0
stefanivanov95 avatar stefanivanov95 5 Точки

Много благодаря, ще го разгледам. Ти успяваш ли да го отвориш в браузъра? Слагам проекта да стартира избрания, пускам го и браузъра на localhost нищо не отваря.. ?

0
27/08/2021 21:49:07
k.ivanov avatar k.ivanov 1 Точки

Здравейте! Успяхте ли да се справите успешно с изпита? Какво мислите за задачата, която бяха съставили? Смятате ли, че имате реален шанс да ви поканят да участвате в Bootcamp-а?

0
Mihail.Tomov92 avatar Mihail.Tomov92 2 Точки

Привет @k.ivanov,

Влезнах във форума точно с тази идея, да попитам какви са впечатленията на явилите се в Bootcamp-a (който си е на Motion Software на практика). Ще споделя моите впечатления долу, като явил се с JS и завършил JS Web Developer пътеката в Softuni (използвах React):

1. Времето от цели 6 астрономически часа не ми стигна, за да изпълня всички заложени изисквания в документа. Стигнах до частта, където трябва да се добавят бутоните за 'Approve' и 'Reject' без да успея дори да почна работа по тях. Да оставим, че в бързането си бях допуснал няколко леки бъга към предишните изисквания.

2. Определно най-трудната част за мен беше да навържа логиката след CRUD операциите в началото, тоест от падащото меню с кандидатите нататък. На практика първите час, час и половина стигнаха за началото и след това изпаднах в лека агония, чудейки се как да навържа отделните елементи от backend-а с изискванията към frontend-a на приложението. Това ми изяде времето и мозъка, прекарано най-вече в осмисляне, а не толкова в писане на код. Така до изтичане на времето с голям напън успях да покрия изискванията за двете подточки до гореспоменатите бутони и то с глупави бъгове, защото вече бързах.

3. Да си призная, за човек завършил програмата на Софтуни с отличен успех, се почувствах по-ниско от тревата след края на изпита, все едно изобщо не съм готов за подобна задача с такива изисквания за функционалност + време за изпълнение. Дори ми минаха мисли през главата от стила на "аз ако с това не мога да се справя, изобщо има ли смисъл да се занимавам/кандидатствам?". Може би това е само моя опит и със сигурност има хора, които са се справили далеч по-добре от мен, и не са срещнали такава трудност. Ще се радвам да видя други отзиви, за да си калибрирам впечатленията. Успех на всички, между другото!

1
01/09/2021 14:35:01
Axiomatik avatar Axiomatik 2422 Точки

Mihail.Tomov92 => Keep practicing on projects! Build one or two applications on your own with React. If possible take another JS-framework course (Vue, Angular). It's difficult for everyone at the beginning to build-up an application from scratch. After some time, you should be able to get through the BootCamp-exam without problems!

Best,

0
Mihail.Tomov92 avatar Mihail.Tomov92 2 Точки

Hey Axiomatik,

Thank you for your advice!

I already have an up and running application that i have written myself on React, but the problem i mentioned here was the limited time we had for this particular exercise. Of course, there are lots of things to improve on my part and i welcome your suggestions!

Just out of curiosity, are you a student here at softuni, a participant in the Bootcamp or part of the softuni academic staff? Also, you addressed my comment in English so am i right to assume you are not from Bulgaria?

I am sorry if these questions are instrusive, i would just like to get an idea of whom i am communicating with. Don't feel pressured to answer if you're not comfortable, i appreciate your time!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.