Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lancelot avatar lancelot 3 Точки

Които се занимават s WEB на какво мислите да програмирате C# asp.net или Php ?

Здравейте, много се колебая кое от тези две технологии да уча, та реших да ви попитам тези от вас ,които мислят да стават web девелопари на какво мислите да пишете C# asp.net или Php ? Хубаво е да изтyкнете причина защо сте избрали точно тази технология, но не е нужно.
Лично аз клоня повече, към C# asp.net, но все още се колебая върхо какво да се сасредоточа да уча.

Тагове:
1
Общи приказки 06/05/2015 18:33:58
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

ASP.NET = технология. PHP = език за програмиране. Know the difference. Know your grammar.

Пробваш едното, пробваш и другото. Избираш това, което ти харесва повече.

0
lancelot avatar lancelot 3 Точки

Ами езика за програмиране също е технология. Технология, която чрез написан код управлява действията на компютъра. Поне аз така смятам.

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Изборът донякъде зависи какво искаш да правиш. Ако искаш да работиш като фрийленсър и да работиш самостоятелно по по-малки и многобройни проекти може би ще е по-добре да пишеш на PHP. Ако искаш да работиш с екип (независимо дали е твой, или имаш шеф, или сте равнопоставени в екипа) вероятно ще искате да правите средно-големи или големи проекти, които са по-скъпо платени и са ориентирани към вече развити и по-големи клиенти. Тогава мисля, че повече се котира ASP.NET. Малките  и прохождащите клиенти се ориентират към безплатни технологии, докато за големите не е проблем да изсипят една камара пари за SQL Server, да речем

Аз лично предпочитам да пиша малки до средно-големи проекти на ASP.NET и имах късмета да си намеря такава работа. Големите проекти омръзват още докато си написал половината проект. C# някакси е по-цивилизован и развит. А и вече с него може да се пише и за мобилни устройства (което ще заеме част от пазара на джаварите в близко бъдеще)

P.S. Ако държиш да завършиш СофтУни ще ти се наложи да учиш и двете. И то на доста високо ниво. Така че, ще имаш време да опиташ и да решиш.

0
06/05/2015 20:17:33
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.