Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
evgenikolov avatar evgenikolov 310 Точки

[Technical Issue] Грешка при Submit на домашно

Здравейте, записан съм присъствено за курса Programming Basics - Varna. 

Преди малко си приключих първото домашно и при опит да го Submit-на в системата ми дава грешка и не позволява да го кача. Предполагам е някакъв дребен проблем. :)

Тагове:
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 832 Точки

Понякога когато отварят дадено домашно за качване забравят да увеличат лимит-а и той си остава 0MB или пък забравят да въведат Разрешени файлове. Виж дали ги има тези проблеми.

2
09/05/2015 19:12:43

Благодаря за бързия отговор колега!

На максимален размер е зададено: 2MB, но на разрешени файлове няма зададено нищо. Явно са го пропуснали. 

0
JOHNY avatar JOHNY 197 Точки

Същото важи и за софийския курс (Programming Basic - май).
На първо място са разрешени само архиви за качване, а това домашно е текстови файл (docx, а не проект от visual) и ще се губи излишно време от студентите да го арзахивират.

На второ място максималният обем е 0 MB и реално не може да се качи дори и архив.

0

При мен разрешеният обем е 2 MB.

Пробвах да го архивирам и да го изпратя пак, но също беше неуспешно. 

Мисля че не са дефинирали позволените разширения и това създава проблема. Смятам че скоро ще го поправят.

1
JOHNY avatar JOHNY 197 Точки

Нямам достъп до варненският курс, но проблемите обикновено са някой/и от следните:

• Не е качено условието на домашното (не можеш да го свалиш);
  • Не е зададен позволен обем на качване на домашно (стои 0 МБ) - не можеш да добавиш домашно;
  • Не са зададени позволените разширения на файловете - не можеш да добавиш нищо;
  • Не спазваш позволените разширения или си над позволения обем (ако са зададени естествено) - не можеш да добавиш нищо.

Не е болка за умиране - срокът за домашното е дълъг и ще имате време. По-важното е да се подаде сигнал овреме и съм сигурен, че скоро ще има поправка.

1

Разбирам, точно затова писах тук за да се има впредвид. :)

0
NGenchev avatar NGenchev 2 Точки

Добре, а някой опита ли се да качи .txt формат? 

Защото това е изиксването в домашното:

Please submit as homework a single txt/doc/docx

0

Още преди да пиша тук опитах първо със .txt след това се сетих че повечето домашни ги искат в .zip, пробвах и с него, но резултата е един и същ. Не приема файла. Просто трябва да почакаме да дефинират файловете в графата разрешени файлове. 

0