Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

rocnogu avatar rocnogu 2 Точки

BUG/CORRECTION 8 Conditional Statements Advanced - Exercise / 02. Summer Outfit

 

Време от денонощието / градуси

10 <= градуси <= 18

18 < градуси <= 24

градуси >= 25

По малко или равно на 10 и 18?
Между 10 и 18 предполагам?

По малко от 18?

***************

Пак проблем със джъдж. 80/100 и не казва защо.
Проверките при мен минават.
https://kopy.io/uvbEp

Пробвах и на мозила, същото.

***************

Има ли по добър начин за задаване на въпроси за да не задръствам форума?
 

0
Programming Basics with JavaScript 23/01/2022 14:27:17
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Здравей, rocnogu,

 

Пропуските са на други места: градуси >= 25 -> липсва = и при трите проверки.

Препоръка: давай и условието на задачата, за която задаваш въпрос. Иначе не е проблем, че питаш, форумът е за това. А можеш също и предварително да потърсиш пак във форума дали има предишни дискусии за конкретната задача. В повечето случаи има такива.

0
23/01/2022 15:23:51
rocnogu avatar rocnogu 2 Точки

Да де. Аз си го намерих и отговорих :)     ''degrees > 25'' 

Условието на задачата е объркано. Аз си го ''преведох'', явно грешна и от там идва проблемът. Освен че не се и вижда за какво реве джъдж :)

Ако се оправи условието, за което и е този форумен въпрос, нещата би трябвало да са добре занапред.

0
rocnogu avatar rocnogu 2 Точки

degrees > 25


Гледах видеото от днес, кодът там е  if (degrees <= 18) без да е споменато никъде 10

Реално това което ще мине е: по малко от 18, между 18 и 24  и по голямо от 24

0
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Така е, можеш да го напишеш и degrees < 18, degrees >= 18 && degrees <= 24 и degrees > 24, същото е. Но ако махнеш проверките за grades >= 10, ще ти гръмне първия тест и ще имаш 90/100.

0
rocnogu avatar rocnogu 2 Точки

Да, точно това и направих. А и кодът сега е доста по кратък. 30 реда.
https://kopy.io/YLD0e

0
23/01/2022 19:11:01
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.