Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lakrizz11 avatar lakrizz11 0 Точки

JS Advance модул и ходене на работа ?! Възможно ли е?

Здравейте, колеги! smiley

На 34 години съм и едновремено уча в Софт Уни и ходя на работа. В момента завършвам JS Fundametals и се справям повече от добре,разбирам всички задачи, не срещам много затруднения и ми е доста интересно.Успявам да отделям за учене и упражненое по 3 часа на ден след работа и Събота и Неделя гледам да са поне 5-6 часа. Та въпросът ми е понеже гледам,че лекциите в Advance са по три пъти на седмица ще ми се получат ли нещата или ще ми трябва доста повече време. Ако има някой, който е минал по подобен път да драсне 2 реда...ще съм благодарен! :) 

Тагове:
0
Общи приказки
icowwww avatar icowwww 2673 Точки

Здравей,

Много е относително дали ще успееш да се справиш едновременно с работа и с курса.

Ако си успял да съчетаеш fundamentals с работата, най-вероятно няма да имаш проблем.

Аз бях в подобна ситуация. На мен доста ми помогна, че вече бях минал всичките модули на C#. Започнах работа точно, когато започнах този JS модул, за който говориш. Тогава беше разделен на три части. Първия беше по-лесен и се справих почти без учене. Втория- JS advanced изискваше учене, но успявах да отделя по час- час и половина на ден. А и продуктивността доста спада и допускаш повече грешки, след като цял ден си писал код на работа. На него изкарах доста ниска оценка 5.30. На третия- JS Applications дори не се явих на изпита, защото беше станало невъзможно да го съчетая с работата.

Дали ще успееш много зависи от начина, по-който учиш и колко бързо усвояваш. Според мен няма никакъв проблем с евентуално наваксване Събота и Неделя.

0
19/03/2022 00:41:21
Axiomatik avatar Axiomatik 2422 Точки

Здравей,

За cъжaление обемът на работа ще стaне по голам с всеки нов модул, но ритъмa който подържаш е добре. Най важното е че работодaтелите само се интерезуват от GitHub профил ти и какви проекти си показал. Така че, продължаваш да работиш така и в момента когато умеeш да работиш с MongoDB и с един или двa JS-Frameworks (Angular, React, Vue) си готов да кандидатсваш за IT-позиции => Проекти > Изпити

 

Задължително видео с cъвети за търсене на работа + junior позиции (DevCast.bg),

00:15:00 – 00:20:00 => Проекти, Проекти, Проекти !!!

=> https://www.youtube.com/watch?v=__J7Sn4KJiU

0
VasilKos avatar VasilKos 17 Точки

lakrizz11,

колега и аз съм в същото положение - работя и у4а в СофтУни едновременно. И аз съм в Fundamentals модула в момента. Мисля, 4е ще се справим :)

Благодарности на icowwww и Axiomatik,които са помагали със зада4ите не един път. (и са доста helpful)

Мен по-скоро ме притеснява реализацията след като завършим - във видеото се споменава за обу4ение на Junior в реална среда 6-8 месеца. Та ние не у4им ли сега неща, които ще прилагаме после? Говори се за проекти, проекти, проекти. Но реално текущо може да решаваме само зада4и :).  Надявам се да стигнем в курса и до създаването на проекти и по тясна връзка с една бъдеща реализация.

1
lakrizz11 avatar lakrizz11 0 Точки

ами надявам се да успеем,аз изреших всички изпити,сега разцъквам HTML CSS, и да реално от Advance мисля, че вече ще навлезем в използването на JS за проекти :)

0
ba4itosho avatar ba4itosho 2 Точки

Привет! Тъкмо завърших Advanced и бях в подобна ситуация. Ще се справите, обаче, нещата са по-трудни в този курс както и в Applications. Имайте напредвид, че само първите 2-3 лекции ще са по-лесни за хората, които са изкарали JS Фундаменталс. Предполагам, че и при вас ще има хора, които идват от другите модули като C# и Java. След 3тата лекция ще се изравнят уменията ви и всички ще учите нов материял. От сега наблегнете не просто на HTML и CSS, а на моянието DOM дърво и DOM елементи. Концепцията, че може да се маниполират DOM елементи чрез JS ще ви трябва много в следващия модул JS Application. Където ще правите Single Page Application (SPA). Мой съвет: - почнете от сега да гледате лекции и туториали какво е DOM, защото може да ви е объркано поне месец. Зависи колко време отделяте и колко бързо може да разбирате или научавате нова информация.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.