Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
LoKSET avatar LoKSET 160 Точки

[Useful Info] Template за Visual Studio

Здравейте, сигурно и на вас както и на мен ви е писнало всеки път като си правите домашното да се прави solution, пък в него console application проекти, пък после да се маха namespace, да се преименоват файлове и т.н.

Е край на това - Visual Studio позволява създаване на templates, в които могат да се променят много неща. Модифицирането на стартовия код при празен проект е лесно и всеки може да си го направи, но аз реших да се поразровя допълнително и след доста търсене открих как автоматично при правене на project, класа и името на файла да станат като това на проекта. Program.cs is no more :D

Слагам линка с темплейта тук, трябва да сложите самия зип файл в documents -> Visual Studio 2013 -> Templates -> ProjectTemplates - > Visual C#

Модифицирал съм го така, че да излиза над стандартния Console Application (поне при мен, дано и при вас да е така, не че е голяма болка), така че трябва да е лесен за намиране.

http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=55839120465836518911

Enjoy.

Тагове:
9
C# Advanced 16/09/2015 19:03:50
Micinova avatar Micinova 21 Точки

Здравейте,
[Useful Info] Code Snippets
тук има няколко полезни snippet-a за Visual Studio. С тези клавишни комбинации писането се улеснява и става по-бързо.

Инсталирането:
Tools -> Code Snippets Manager, избирате Language: Visual C#, папка MyCodeSnippets и най-долу - Import, избирате всички .snippet файлове от архива.
Ако сте с ReSharper, ще трябва от Resharper -> Options -> Intellisense -> General и избирате да ползва intellisense за Visual Studio.

Та в архива има:
cr tab --> Console.ReadLine();  
int tab --> int x = int.Parse(Console.ReadLine()); (също и за double, decimal, long, string)
cl tab --> List<var> name = new List<var>();
str tab --> string name = Console.ReadLine(); 
stw tab --> string name = "value";  
cwc tab --> принтиране на колекция с foreach 
smiley

6
trysth avatar trysth 44 Точки

Micinova, благодарско за снипетите.

0
Shully avatar Shully 18 Точки

Линковете нещо не работят. Може би да share-неш от github? Иначе много благодаря.

0
pataroka avatar pataroka 319 Точки

@LoKSET линка нещо не работи...

0

Смених линка - надявам се вече да работи.

0
bobekabg avatar bobekabg 30 Точки

@LoKSET Линка пак не работи...

0

Пак го риъплоуднах. Няма читав хостинг тцтц :)

1
bobekabg avatar bobekabg 30 Точки

Благодарско :)

0
bonchovylkov avatar bonchovylkov 9 Точки

В духа на споделянето на информация и ресурси относно темплейти, направихме едно сайтче, от което можеш да си свалят цялостни ASP.NET МVC темплейти с доста добра Backend архитектура, все още правим някакви неща по него, ще е полезен всякакъв Feedback.
http://asptemplatestack.com/Templates/GetAll

0