Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

huz9010 avatar huz9010 1 Точки

PB Java Book - 11. Odd / Even Position

Здравейте,

Реших следната задача:

Задача: четни / нечетни позиции
Напишете програма,  която чете  n  числа  и пресмята  сумата,  минимума  и  макси-мума  на числата на  четни  и  нечетни  позиции  (броим от 1). Когато няма минимален
/ максимален елемент, отпечатайте "No".

Code: https://pastebin.com/zTEhBgis

На пръв поглед всичко работи и смята нормално, но Judge дава 80 от 100 с два грешни теста без да е обяснено кавки са те. Ако може някой да погледне кода и да каже дали вижда нещо, което не е ОК все пак.

 

0
Programming Basics
huz9010 avatar huz9010 1 Точки

Ако беше това, щеше да даде проблем на всички тестове. Освен това първоначално и аз закръглях всичко до втория знак, но не ми хареса изхода тогава. Проверявам задачата на този линк: https://judge.softuni.org/Contests/Practice/Index/655#10

Да няма друг някъде, защото ми се е случвало при книгата и упражненията, когато има еднакви задачи, да очаква различен формат на изхода.

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

@Hristinchet0 правилно е отбелязала, че проблемът е в извеждането на резултата. В условието, което сте дали не пише как трябва да е форматиран резултата, което предполага, че не трябва да има никакво форматиране, но Judge очаква нещо различно и няма смисъл да се губи време в борба с него.

Тук има друга версия на тази задача, която очаква закръгляне до втория знак и такова решение ще вземе 100/100.

0
huz9010 avatar huz9010 1 Точки

Възможно е, но ми дава грешка само при два от десет теста. Иначе другия вариант с двата знака след десетичната запетая джъдж ми я прие, което значи че проблемът не е в сметките или логиката. Може би все пак е нещо с форматирането. В книгата не е посочено нищо за това, единствено се вижда при зададените примерни вход и изход, че когато се получава цяло число, няма нищо след десетичната запетая, а когато е дробно, един символ.

Благодаря и на двама ви за отделеното време!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.