Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Tzigoriyn avatar Tzigoriyn 44 Точки

Бих ти помогнал, къде е условие на задачата?

Но най вероятно си сбъркал нещо в проверките. При този вход:

solve(["Cake",

  "1",

  "15"])

Резултата ти е ----->>>> 0.00 !!!

Нещо не ми се връзва, има продаден Cake, но отстъпката е толкова голяма, че няма печалба.

Най-вероятно проблема ти е в тази проверка:

if(dayInMonth_bf <= 15){

       discountSum = discountSum - ( discountSum * 0.10);

     }

 console.log(discountSum.toFixed(2))

Смяташ discountSum, но ти нямаш такава и разпечатваш стойноста на:

 var discountSum = 0; т.е. получаваш неверен резултат, защото проверките ти са така организирани, че никога не влизаш в тях, така че да си сметнеш дискаунта и той си остава "0"!!!

И не са ли ви казвали, че не е добра практика да ползваш var, не че е грешка но така декларирана променливат има особено поведение?

Ако изпратиш условие ще съм по-конкретен, но определено при този реален вход изхода на кода ти е грешен!!!

Успех!

 

 

 

1
AleksanderIvanov05 avatar AleksanderIvanov05 0 Точки

Отрких къде ми беше проблемът, бях забравил да сложа още един "if" за отстъпка по малка от 22 или надолу, но пак получих 55/100. Проблемът беше неизвестен понеже всеки изход беше верен, освен тестовете, на които не пише нищо. Само там имах грешки, които не знаех как да оправя :)

Oтделно за var или let, ползвам си let предимно просто мислех, че ще ми е от помощ при декларирането на глобални променливи.Благодаря ти за обратната връзка отново :)

това е линк към условеието на задачата: https://softuni.bg/downloads/svn/programming-basics/2018-11/Exam/03.%20Pastry%20Shop.pdf

0
Tzigoriyn avatar Tzigoriyn 44 Точки

Опа който не чети така е имам в предвид себе си, по условие имаш и допълнителни проверки а имнно:

1. Сладкиш – текст - “Cake”, “Souffle” или “Baklava”
2. Брой на поръчаните сладкиши – цяло число в интервала [1 ... 10000]
3. Ден от месец декември преди Коледа – цяло число в интервала [1 ... 24]

https://pastebin.com/NHXY3vcw

Това е твоя код с поправките.

Това трябва да ти е решението, защото при твоя код ако подадеш дата 25 пак изкарва резултат. Ако продадеш само един артикул, не получаваш цена преди 22, да обаче преди 15 имаш отстъпка 10%.

На 25 в действителност тогава е коледа и магазина не работи ;), а пък ако подадеш 10001 неможеш да изпълниш поръчката. Това дали са торта, суфле или баклава си го заключил, само на тях даваш цени, обаче ако подадеш нещо друго а датата и бройката са ти наред тогава ще получиш 0.00, а не би трябвало да имаш резултат за несъществуващ асортимент.

Надявам се да помогнах, лично аз бих използвал друг подход, но и тъй става, стига да постигнеш резултат и да си разбираш логиката, а пък и другите да ти я схващат разбира се ;)

Ако искаш погледни това:

https://pastebin.com/YqD8YaMq

Драсни един два реда ако става или не, благодаря предварително!

 

0
23/06/2022 18:51:58
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.