Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tripTiPscout avatar tripTiPscout 24 Точки

Оптимизиране на код. Задача 05. Dragon Army - Maps, Lambda and Stream API - More Exercise

Здравейте,

някой би ли дал вариант за оптимизиране на кода на задачата:

https://pastebin.com/QQfZ1hdK

https://judge.softuni.org/Contests/Practice/Index/1313#4

Решението, което ви представям дава 100/100 в Judge, но е точно на ръба с времето за изпълнение и си мисля, че може да е и по-добре.

Започвам с цикъл за записване на данните от входа и след това два метода за намиране на средна стойност и принтиране, които ми се струват "брутални" с тези вложени цикли и индекси, заради масива във вложения Map.

Ще се радвам да разгледам по-оптимално решение, дори и с различен подход.

Дори мисля да я пробвам с нов клас и обект, въпреки, че е в упражнението за Maps.

Тагове:
1
Fundamentals Module 16/06/2022 13:34:01
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Рядко (да не кажа никога) се използват вложени по този начин структури, защото работата с тях е неудобна, възможностите за грешки - много, а четимостта и възможностите за разширение на подобен код са ограничени.

Въпреки че задачата е в упражнението за Maps, правилният подход е да се използва клас и Ви препоръчвам да пререшите задачата с използването на такъв.

Иначе, има много начини за решаването на задачата, дори и такава магария. laugh

2
17/06/2022 02:40:47
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.