Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

JOHNY avatar JOHNY 196 Точки

[Homework] - Programming basic - Решаване на домашни след лекциите

Забелязвам, че доста колеги имат страхотно желание да решават в аванс домашните от бъдещите лекции.

Прегледах разписанието на залите и лекциите днес и виждам, че Open Source Lab е свободна през целия ден. Ако получим любезното съгласие на "СофтУни" след лекциите от 14 до 18ч. можем да останем и решим заедно домашното, което ще получим днес. В случай, че все пак залата е заета, можем да ползваме и кафето.

Идеята е да бъдем в помощ на хората, за които началото е трудно и да им спестим малко време.

Очаквам мнения и евентуално желащи.

5
Programming Basics
JOHNY avatar JOHNY 196 Точки

Със Соня днес успешно направихме последната задача от домашното и определено беше интересно (надявам се и ползотворно).

Бъдете уверени, че обмяната на опит и разискванията на живо са за предпочитане пред безкрайното търсене в Google и принципа "проба-грешка". Не агитирам никого, но ми се струва, че още от следващото домашно ще има нужда от повече "Teamwork".

2
Bi0GaMe avatar Bi0GaMe Trainer 389 Точки

Здравей,

Още на първата лекция обърнах внимание на това, че когато е свободна залата (и след лекцията) има възможност да останете и да решавате задачи или да си работите. Няма никакъв проблем и искам да се включа в активното насърчаване на студентите да остават след лекция, за да решават задачи взаимно и/или с помощ на лектор/асистент.

Поздрави,
Богомил

П.С. След лекцията забелязах, че само ти @JOHNY и Соня бяхте останали да решавате задачи, което е страхотно. Надявам се повече хора да се активизират и да се възползват :)

5
JOHNY avatar JOHNY 196 Точки

Здравей,

С времето хората ще осъзнават колко много време спестяват при съвместна работа вместо лутане с часове из Google. Все още домашните са твърде елементарни, но скоро мисля, че желаещите ще набъбнат. ;)

Ако не се случи - мисли му, ще трябва да помагаш за многото въпроси, които ми хрумват.:)

1
nikolaykk avatar nikolaykk 94 Точки

Здравейте,

Наистина е хубаво когато има с кого да обсъдиш решенията на различни задачи, така че аз бих искал също да се възползвам. Винаги имам въпроси в главата, които не ми дават мира докато не ги разреша а сам ми отнема повече време и разбира се не е толкова ефективно.Опитвам се в къщи да чета материала предварително и да решавам задачи, за да може после да задавам адекватни въпроси, но с някои неща просто не мога да се оправя.Намирам в интернет готови решения от други колеги, но понякога не ги разбирам на 100%.Така,че следващата седмица ще се оглеждам за някой от вас ако решите да останете.

0
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

 

С две ръце подкрепям оставането след лекции, или идването по друго време в университета и решаването на задачи заедно с колеги. В СофтУни винаги ще се намери кой да ти помогне, било то познат или непознат. Аз докато учех за моя изпит, я в кафето, я в някоя зала, постоянно идваха разни хора да ме питат какво правя и имам ли нужда от помощ. Получих много полезни идеи и съвети. Не забравяйте и че по време на упражненията след лекциите остават асистенти, които да ви помагат. Възползвайте се максимално, няма да сбъркате.

И все пак, часовете, прекарани в лутане из Google, са много полезни. Не ги подценявай. Докато намерши това, което търсиш, намираш още много неща, които не търсиш, но така получаваш голямо количество (често полезна) информация. Освен това развиваш research skills, което е много, много ценно.

Поздрави,

Тони

1
peterborisov avatar peterborisov 123 Точки

2 до 4 часа търсене на определено нещо в нета зада си направя алгоритъма работещ и не повече от 20 минути в кафето със опитен студент ,който да ти обясни с две думи какво как и къде.Даже за матриците онзи ден се включиха и Богомил и Ангел.Безценно!!!Така,че агитирай хората това е в техен огромен плюс.

 

PS: Дори и когато нямаме лекции пак сме там.Домашни,упражнения и екипен проект.Зная ,че всеки си има работа,семейство и т.н. но по 3-4 часа прекарани извън лекции в университета е ключ към по-бързо усвояване на нещата/особенно за начинаещи като нас/:)

0
18/05/2015 10:48:30
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Както посочих, с две ръце съм "ЗА" оставането след лекции, както и идването по друго време. Аз го правя постоянно и смятам, че успехът ми към момента се дължи до голяма степен на това. Това, което се опитах да кажа е, че досега не ми се е случвало да прекарам 2 часа в търсене на нещо, за да го накарам да работи и после да кажа "Ебаси, загубих си времето". Всичко, което прочетеш докато търсиш отговора на даден проблем, е полезно. Дори и да не ти свърши работа, ще знаеш, че не ти върши работа. Както казал... ще излъжа кой "Не съм се провалил, просто съм намерил 100 начина, които не работят".

Поздрави!

0
sonya_sa avatar sonya_sa 4 Точки

За мен решаването на домашното след часовете беше изключително полезно.  Благодаря на Иван за търпението и отделеното време. Ще се радвам, следващите съботи да продължим със започналата практика , и разбира се групата ни да се увеличи.

2
s_marinof avatar s_marinof 3 Точки

Хората,които са в присъствена форма за обучение и не се възползват от това ГОЛЯМО предимство са за ГОЛЯМ бой :)

 

0
Orehinka avatar Orehinka 1 Точки

Оставането след лекция определено ще ми бъде много полезно за писането на домашните. Оказах се в положение, че нямам къде да използвам Visual Studio, а без нея няма да се справя. А през останалите дни от седмицата кога може да използваме залите?

0
JOHNY avatar JOHNY 196 Точки

Горе, като кликнеш на профила има график на учебните зали.

Тази събота - 23 май аз лично няма да присъствам на лекцията поради абитуриентски причини. :)

За сметка на това съм ок през седмицата да речем след 17ч. за кафенце + решаване на задачите от текущото и бъдещото домашно.

Ако има желаещи - нека се организираме.

P.S. Лаптопа ми е с визуал, мога да го инсталирам на още един ако е нужно. Ползвай dotnetfiddle.net докато нямаш визуал. Осакатен е откъм някои благини, но на този етап ще ти върши работа.

1
18/05/2015 22:20:32
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Koгато са свободни. Дори и да не са свободни, ако си седиш кротичко и не вдигаш шум, няма да те изгонят : )

1
Umbryahoo avatar Umbryahoo 4 Точки

За мен решаването на домашното след часовете беше изключително полезно, пради пречина, че колегите показват как да напишем по-качествен код .

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.