Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MajenKwaad avatar MajenKwaad 6 Точки

Програмиране на C#. Моля за помощ

Здравейте. Предполагам че тука мога да пусна тази тема понеже тя не е свързана с нашия университет. Става дума за племенника ми който учи във ВИНС дали са му задача която трябва да направи на C# и ме помоли за помощ ( макар че аз съвсем наскоро започнах обучението си ) и не знам как бих могъл да му помогна, та реших да се допитам до вас, ако не е проблем. 


Въпроса ми е можете ли да ни помогнете с това как да се реши подобна задача?

Ако има някакъв проблем, ще изтрия темата и няма да питам/искам повече такива неща. 

Става дума за някакъв вид магазин като името на автора е този който го е написал... 


Задължително трябва да бъдат включени следните компоненти: 


1.Начален екран с информация за приложението и авторите
2.Съхраняване на най-малко два типа взаимосвързани колекции
3.Четене на взаимосвързаните колекции
4.Възможност за редактиране на вече съхранените данни за всяка от колекциите
5.Възможност за изтриване на вече съхранените данни за всяка от колекциите
6.Претърсване по различни критерии – поне два
7.Генериране на справки – най-малко 3 вида
 

0
Общи приказки
mgulubov avatar mgulubov 73 Точки

Началния екран ще зависи дали трябва да е конзолно приложение или ще се ползва някакъв графичен интерфейс.

Взаимосвързаните колекции, може да ти е речник, съхраняващ в себе си друг речник, съхраняващ в себе си HashSet - Dictionary<String, Dictionary<String, HashSet<String>>>. Визуално, може да си го представиш така:

Dictionary:
    |
    |
    ----->"Домати"
    |        |
    |        |
    |        ----->"Зелени Домати"  --> "10лв./кг."
    |        |
    |        ----->"Червени Домати" --> "8лв./кг."
    |
    |
    ----->"Чушки"
            |
            |
            ----->"Люти Чушки" --> "5лв./100гр."
            |
            ----->"Зелени Чушки" --> "20лв./кг."

Останалите неща, са ти вече методи, които да претърсват/променят съдържанието на колекциите.

Може да се направи и още една колекция, подобна на горната, която да ти отчита, колко и какви продукти си продал и да ти следи прихода.

Можеш да го направиш и с класове, но тогава няма да можеш динамично да добавяш нови продукти.

1
quickben avatar quickben 966 Точки

Най-добре сподели цялото условие, че ние сме като адвокатите, за една буквичка се хващаме :)

1
MajenKwaad avatar MajenKwaad 6 Точки

За жалост колкото и да е странно няма повече, това е всичко което са дали. И на мен ми се струва много странно, но другото което пише под условието което съм дал по-горе е че не се приемат други програмни езици и някакви защити и нищо друго свързано със самата задача. 

П.с. макар че не се учудвам много че са дали някаква задача по подобен начин, аз за това учих само 4 месеца в него университет преди време и накрая просто не се върнах там заради подобни неща и това че лекторите от там не си знаят работата. ;/

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.