Loading...
Ivelina_13 avatar Ivelina_13 1 Точки

[Technical Issue] Console.Beep(); не излиза звук?

Здравейте!

Може ли някой да ми обясни, защо при въвеждане на командата не излиза никакъв звук от конзолата ?  Какъв може да е проблема?

using System;

class MyFirstProgram
{
    static void Main()
    {
        Console.Beep(); 
      
    }
}

П.С: Звукът за лаптопа ми  е включен.

Тагове:
0
Programming Basics 18/05/2015 17:47:56
slav_97 avatar slav_97 3 Точки

Пробвай да зададеш честота и продължителност   Console.Beep(2500,1000); 

2
18/05/2015 16:32:02
Micinova avatar Micinova 21 Точки

Console.Beep метода не се поддържа от всички 64-битови версии на Windows, може би затова не чуваш нищо, затова трябва да зададеш продължителност и честота на звука. 

2
Ivelina_13 avatar Ivelina_13 1 Точки

Да,след известно ровичкане и аз стигнах до това откритие. Много благодаря за бързата реакция! :)

0
Ivelina_13 avatar Ivelina_13 1 Точки

При мен изглежда не се поддържа,та в този смисъл, може ли да ми напишете някакъв примерен код за задаване на продължителност и честота на звука,тъй като съм съвсем нова в програмирането? laugh

0
Micinova avatar Micinova 21 Точки

     Console.Beep(360, 1000);
// Beep at 360 hz for 1 second
Console.Beep приема два аргумента - честота и продължителност. Честотата трябва да е между 37 и 32767Hz. Продължителността се пише в милисекунди. Console.Beep() Method

smiley

0
20/05/2015 02:09:42
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.