Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Ruben avatar Ruben 7 Точки

06. Equal Sum грешка при съпоставяне на еднакви числа

Привет банда. 

На въпросната задачка 06. Equal Sum имам следния проблем 

Ако входните числа не са повтарящи се, всичко е ок. Но когато влезнат две еднакви и задачата ми се чупи. 

Ето го решението ми. 

Въпросът ми е по скоро как в моя код да поправя грешката. Разгледах доста други работещи решения, но се опитвам да поправя моя. 

Условие на задачата: 

Create a program that determines if an element exists in an array for which the sum of all elements
to its left is equal to the sum of all elements to its right.
If there are no elements to the left or right, their sum is considered to be 0.
Print the index of the element that satisfies the condition or "no" if there is no such element.

 

Благодарско

Тагове:
0
Fundamentals Module
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

2 грешки:

1. Не сравнявате индексите, а стойностите на редове 31 и 35:

if (input[i] > input[j])
//трябва да е
if (i > j)

2. Не отпечатвате индекса, а стойността на ред 47:

Console.WriteLine(input[i]);
//трябва да е
Console.WriteLine(i);

 

1
20/11/2022 20:51:47
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.