Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

akostadinov97 avatar akostadinov97 4 Точки

DataTypes And Variables - зад. Datatype Finder

Здравейте, не мога да разбера къде ми е грешката, тъй като решението ми изглежда, че отговаря на условието, но Jugde ми връща грешни тестове, които не мога да видя.

Условие:
Judge: https://judge.softuni.org/Contests/Practice/Index/1270#0

1.Data Type Finder

You will receive input until you receive "END". Find what data type is the input. Possible data types are:

  • Integer
  • Floating point
  • Characters
  • Boolean
  • Strings

Print the result in the following format: "{input} is {data type} type".

Examples

Input

Output

5

2.5

true

END

5 is integer type

2.5 is floating point type

true is boolean type

a

asd

-5

END

a is character type

asd is string type

-5 is integer type

Кодът от задачата: https://pastebin.com/Y5S1FB5j

Тагове:
0
Java Fundamentals
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки
Best Answer

Имаше няколко проблема:

- проверката за boolean трябва да игнорира малки/главни букви

if(input.equalsIgnoreCase("true") || input.equalsIgnoreCase("false")) {

- трябва да отпечатвате input-a както е, а не преобразуваната му стойност

System.out.printf("%s is /*...*/ type%n", input);

Оправеното решение 

1
akostadinov97 avatar akostadinov97 4 Точки

Много съм ви благодарен.
От два дена се опитвах да разбера къде е проблема.
Определено не бих се сетил за тези решения, тъй като не са изисквани като условие в word.
Има ли файлове с по-подробно описание на условията към бонус задачите, или тези в Judge са единствените качени?

1
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Не, разполагаме единствено със заданията, качени към задачите в Judge или като материали към курса.

0
02/12/2022 01:13:14
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.