Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

fredddy avatar fredddy 27 Точки

[Homework] Programing Basics May 2015 Varna - Introduction to Programming

Здравейте колеги отварям тази тема за да можем да качваме линкове към домашните си и естествено да можем да ги обсъждаме. Ето и моето домашно от втората тема

02.IntroProgramingHomework

03.PrimitiveDataTypesAndVariables

04.ConsoleOutputInputHomework

05.OperatorsExpressionsAndStatements

06.ConditionalStatements

07.Loops

08. C#AdvansedTopic

4
Programming Basics 05/07/2015 22:37:17
Nezhdetov avatar Nezhdetov 15 Точки

Здравейте, ето и моето домашно тук.

2
fredddy avatar fredddy 27 Точки

Здравей. Добра практика е преди да качиш домашно да триеш папките Obj  и Bin в директориите на проектите за да се намали размера на архива 

2
21/05/2015 10:19:09
gal4o avatar gal4o 14 Точки

Уфф като на идиот ми обяснете моля как да си предам домашното?

В случай, че правилно разбрах: От папката с проектите трия всички Obj  и Bin; Добавям трите текстови файла в общата и рарвам?

Малко ми изглежда като манджа с грозде...

0
fredddy avatar fredddy 27 Точки

Не е задължително да се трият но е препоръчително понеже съдържат файлове с вече компилираната програма а а проверяващия няма нужда от тях. 

1
eltop avatar eltop 15 Точки

Здравей!

В условието на 17* задача се указва изрично да не прибавяме нищо към домашното- само да го разиграем и да си изясним начина на работа на дебъг! Смяташ ли да предадеш твоето в този вид? Мислиш ли, че така трябва да е? 

0
fredddy avatar fredddy 27 Точки
Това изречение съм го пропуснал но не мисля че е фатална грешка все пак като съм я направил не виждам защо да не е включена
0
fredddy avatar fredddy 27 Точки

Предлагам всички домашни да ги качваме обсъждаме тука а не за всяка тема да отваряме нов въпрос 

0
fredddy avatar fredddy 27 Точки

Колега изпозвай Github или Pastebin като даваш линк към код по лесно е и по удобно за всички :) 

1
nikolaykk avatar nikolaykk 94 Точки

Здравейте,

Ето и моите домашни. Ще се радвам на коментари на задачите със звездички.

Intro-Programming-Homework

http://upload.bg/?get_file=4d6ed0b77d74f990413497482131177f65f77e71

PrimitiveDataTypesAndVariables-Homework

http://upload.bg/?get_file=221b6721d9f2cd2af1622f1ca1e4babf384dfbcf

0
fredddy avatar fredddy 27 Точки

Колега изпозвай Github или Pastebin като даваш линк към код по лесно е и по удобно за всички :)

0
fredddy avatar fredddy 27 Точки

За PasteBin незнам аз ползва Гит там има приложение което си го нагласяш автоматично да синхронизира файловете в папка по желание Да не говорим и че има и екстеншън и за VS който ти синхронизира кода директо от Team Explorer. А Относно забележката не става въпрос за мързел от моя страна да сваля зип а за друго преполагам че освен мен и доста други потреббители отварят сайта и форума в своббодното си време от мобилни устройства. Ако ми обясниш супер безболезнен начин да си сваля зипа ти на таблет или трелефон и да го отворя за да хвърля един поглед на някоя от задачата и за да мога после да ти върна кометар съм отворен за предложения :)  Накрая искам да кажа само че не искам изкачванията ми да звучат като заяждане просто се опитвам да обясня защо някои простички действия са в улеснение за всички :) И колкото по отрано всички свикнем да използваме определни благинки и се съобразяваме с определени неписани правила и добри практики толкова по добре за самите нас :) 

0
nikolaykk avatar nikolaykk 94 Точки

Здравей,

Ако позволиш един коментар за зад.15 Joro, the Football Player.

Казвам го не да се заяждам а защото аз самия допуснах същата грешка в решението .

Има случаи, в които така построената задача ще даде грешка от закръгленията.Например при входни данни t/3/3:

weekednsNotInHometown*2/3=49*2/3=32,666..... - ти закръгляваш на на 32.

numHolidays / 2=3/2=1,5 ти закръглщваш на 1

Като събереш .666 и .5 получаваш една единица която ти губиш в отговора. За това си мисля че закръглението трябва да бъде на финалния резултат използвайки Math.Floor.

1
fredddy avatar fredddy 27 Точки

Със сигурност може да има неточности но пък от друга страна Judge System не ги хваща  :) 

0
nikolaykk avatar nikolaykk 94 Точки

Вероятно не ги хваща защото му е зададено да прави проверките, които са зададени в условието. Това повдига интересен въпрос- Как е конструирана или какво точно проверява тази система? 

Ако някой знае -любопитен съм да науча малко повече инфо!

1
Innos avatar Innos 419 Точки

Абсолютно прав си колега, трябва да се използва променлива от тип double тук и после да закръглиш с цел да получиш правилният резултат от дробното събиране, judge-a няма просто тест, който да проверява точно това помня че и аз го бях забелязал това когато бях ниво 0.

За въпроса за judge-a всеки тест ползва 2 текстови файла, единия с входните данни пуска ги през програмата ти и най накрая сравнява с друг текстов файл с очаквания резултат, като големи/малки букви, резултат, форматиране, кое на кой ред - всички имат значение сравнява символ по символ и за едно екстра " " пак може да гръмне (мисля че имаше някакви малки изключения тука, но това е за хората които го разбират по добре).

0
31/05/2015 12:59:15
fredddy avatar fredddy 27 Точки

Добавено домашното от тема 06.ConditionalStatements

0
fredddy avatar fredddy 27 Точки

добавих и домашното към 7ма тема Loops :) 

0
fredddy avatar fredddy 27 Точки

ето го и домашното от последната тема 8 тук

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.