Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

angel7 avatar angel7 1 Точки

Как си подготвяте домашното

Искам първо да благодаря за възможността, която ми се предоставя да оценявам домашни, защото успях да видя как не трябва да си правя домашното и къде ми е грешката в моето.

До момента имах възможност да проверя около 30 домашни, на които само един колега беше отговорил изчерпателно по всеки въпрос т.е. освен решенията е предоставил подробно обяснение как е получил всеки отговор, освен това се беше постарал и графично добре да визуализира своята работа. От всички 30 колеги само един беше предоставил освен решенията и източник на получаване на тези решения. Малка част от колегите бяха предоставили домашното си на български език, а доколкото си спомням г-н Наков каза домашните да са на английски език и да се посочва източника, имаше домашно което беше съчетание и от двата езика.

Не знам дали няма да си превиша правата като участник, в този форум, но бих искала да изразя своето мнение, след като са ми предоставени права да оценявам други колеги, като ги призова, които сега се включват за първи път като мен и нямат опит в представянето на домашни да вложат малко старание при подготвянето на домашните си и при подредбата на задачите. Само един отговор без посочен източник и начин на получаване на решенията, а това бяха един голям процент от домашните които проверих, изглеждат като преписани и без влагане на какъвто и да е труд. Вярно е, че г-н Наков е казвал неведнъж, че програмистите са мързеливи, но аз лично не смятам така, за да станеш добрър програмист трябва да се трудиш много, а мързеливият човек програмист никога не би могъл да стане. От това как си подготвяте домашните ще зависи и как в бъдеще ще се реализирате като програмисти.

Благодаря за вниманието.

softuniobserver avatar softuniobserver 73 Точки

Само да споделя: 

не става ясно за кое точно домашно става дума, но ще забележиш, че задачите от домашното са слабо свързани с демата на лекция, задачите от изпита са слабо свързани с тези от домашните. Това е нарочно. На мен ми отне време да го приема. Не малко от успешните хора в софтуни дори не пишат домашни. Направо решават изпитни задачи. Може би имаш много свободно време, но за мен лично оценяването на домашни (и то толкова много) е работа с много нисък приоритет. Освен това, ако си от хората които броят точки, то за толкова малко точки не си заслужава да се ядосваш. 

3
21/05/2015 18:16:46
angel7 avatar angel7 1 Точки

Благодаря за споделянето, но не се ядосвам за грешките на другите, аз се уча от тях.

Колега за точки аз нищо не говоря, нито съм споменавала. Ако не можете да разберете за какво говоря е друг въпрос.

Аз не съм задължена нито да подавам домашни, нито да оценявам, всеки сам решава какво да прави в свободното си време, това няма връзка с това което говоря. Аз просто си казвам мнението за това което видях и споделих какъв е процентът на коректните домашни.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.