Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

plamenna avatar plamenna 1 Точки

Проблем при проверка на домашно - Introduction to Programming

Здравейте,

днес започнах с проверката на домашните на колеги, но се натъкнах на следния проблем: в архива са качени само *.sln файловете, които съответно няма как да отворя. Лошото е че нито мога да проверя друго домашно, нито искам да дам ниска оценка на колегата, тъй като самото домашно може и да е вярно.

Някой имал ли е подобен проблем? Има ли някакъв начин да skip-на тази домашна работа? Предварително благодаря :)

1
Programming Basics
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки
Best Answer

Ако в архива има само и единствено .sln файла няма как да провериш домашното. Ако няма сорс код (.cs файлове някъде по паките) - няма домашно. Грешката може да не е умишлена, но няма как да гадаеш и вината е изцяло у човека, предал домашното - трябвало е да провери какво качва. При това положение слагаш 0 като оценка и обясняваш как трябва да се качват домашните.

В началото е нормално хората да се поопарят като не знаят как да процедират, в крайна сметка едно домашно с 0 точки никак не е фатално от гледна точка на крайната оценка (а ако студентът е онлайн форма - няма абсолютно никакво влияние).

1
dstefanova avatar dstefanova 67 Точки

И аз имам проблем с домашните. Проверих 3, като едното горе/долу го подкарах да се компилира, на другото се компилираше само една задача (която и задача да пусна да компилира, то си беше избрало да си компилира само едно и също нещо), а третото имаше липсващи файлове.

Тъпо е да смятам, че човекът е написал решението на квадратен корен, но не е успял да напише Console.WriteLine("Hello C#") и да му дам 5 точки от 10 :D

Просто според мен проблемът е в запаметяването. Ако не го запаметиш в правилната директория, дава бъгове и грешки. Чудя се как стоят нещата с качването на програмките онлайн с път към тях, ако са за домашно?

Поздрави, Деница

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.