Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
snakera avatar snakera 10 Точки

Здравей ,колега не знам дали може да се пусне UTF8  на конзолата и дали изобщо е възможно подобно нещо,за направата на задачата използвах ето това  Console.OutputEncoding = System.Text.Encoding.UTF8; до колкото разбрах ето това са "вълшебните думи". надявам се да  съм бил полезен 
поздрави: Денислав :) 

1
Umbryahoo avatar Umbryahoo 4 Точки

поставяш този код в .txt фаил и го правиш на .reg след това го пускаш и от конзолата сменяш от fonts/font на Lucida Console и си готов

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Console\%SystemRoot%_system32_cmd.exe]
"CodePage"=dword:0000fde9

0
27/05/2015 16:54:19
Atanasov_88 avatar Atanasov_88 44 Точки

Здравей, може и да не използваш UTF-8, а Unicode, както мисля, че пише в задачата. И да го направиш по първобитния начин, посочен от мен по-долу. Все пак "if" и "else" още не са учени и ние - начинаещите вървим по-бавно и славно към науката и прогреса :)

using System;

class IsoscelesTriangle
    {
        static void Main()
        {
            char copyRight = '\u00A9';
            char interval = '\u0020';
            Console.WriteLine(copyRight);
            Console.WriteLine(interval);
            Console.OutputEncoding = System.Text.Encoding.Unicode;
            Console.WriteLine("{1}{1}{1}{1}{0}{1}{1}{1}{1}", copyRight, interval);
            Console.WriteLine("{1}{1}{1}{0}{1}{0}{1}{1}{1}", copyRight, interval);
            Console.WriteLine("{1}{1}{0}{1}{1}{1}{0}{1}{1}", copyRight, interval);
            Console.WriteLine("{1}{0}{1}{0}{1}{0}{1}{0}{1}", copyRight, interval)

1
fredddy avatar fredddy 27 Точки

Редно е да се спомене че за да се получи трябва да се смнеи и шрифта на конзолата от настройките и с такъв който разбира от Unicode

0
Silverteal avatar Silverteal 0 Точки

Може ли само да ми разясниш тези {1} {0} кога се ползват и каква дейност извъшват ,понеже не съм много наясно.Браво за кода ,работи :)

0
27/05/2015 21:24:16
msmilkoff avatar msmilkoff 344 Точки

1. Влизаш в конзолата като администратор, ако си с Windows 8 > десен бутон на Старт менюто >Command Prompt(Admin) ;

2. Пишеш следните команди:

CHCP 65001

DIR > UTF8.TXT

TYPE UTF8.TXT

Желателно е шрифта да ти е Consolas. За да го промениш > десен бутон на конзолата (не върху черния екран) > defaults > font > избираш Consolas.

1