Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

StanislavM avatar StanislavM 0 Точки

Малко помощ за това какъв лаптоп да избера.

Здравейте, бих искал да получа мнение за това какъв лаптоп да избера. На пазара има доста марки. Доста се рових тези дни и чесно казано се повече се обърквам и незнам дали да инвестирам повече в процесора или да избера по добрата видео карта. Като цяло възможностите ми са ограничени и съм на ясно че немога да имам най доброто на пазара. Разполагам с 600 до 700лв. и като цяло трябва да се огранича до тях. А като марки които съм разглеждал това са ASUS LENOVO и TOSHIBA. Старият ми лаптоп е Acer и чесно казано несъм много доволен от марката. Като параметри беше : Процесор Intel Core i52450M CPU 2.5GHz 2.5GHz RAM:8GB Video card: Nvidia 630m 2GB HDD:500gb но за съжеление бе изпържен поради слабото охлаждане ... laugh или и аз незнам. Та като цяло в момента ми е нужен лаптоп за учене, програмиране, web-desing и някакъв лек геиминг :D .. Благодаря ви предварително за помоща.

0
Общи приказки
Filkolev:
Съществуват множество подобни теми.
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

ASUS, Lenovo, та дори и Toshiba в последно време падат в класациите. Топ 3 избора според мен са Apple, HP и Dell. За учене и програмиране да не е под 2.5GHZ,4GB RAM, не че не може по-малко, но предполагам не искаш да си губиш времето в занимавки с лаг и т.н. :) Сега не знам какво имаш предвид под "лек гейминг", но ако искаш да си цъкаш, определено ще ти трябва нещо по мощно от това, което съм написал, тъй като лаптопите по принцип не са добри за гейминг. Като цяло при компютрите марката няма значение - параметрите имат. При лаптопите, обаче, не е точно така. За това ти препоръчвам да си вземеш читава марка, та дори и да не е толкова мощен. Просто намираш най-доброто съотношение качество/цена. 

1
MartinBorisov94 avatar MartinBorisov94 52 Точки

Игрането на игри на лаптоп вдига много цената. Според мен потърси нещо с 4 то поколение i5 intel + 4гб ram + някакво SSD ако останат пари. Тези процесори имат и хубави графични ускорители вградени в чипа. Знам, че 4 gb ram е малко, но тя е най- лесна за добавяне. Затова виж да е с хубав процесор и да е една плочката ram. След няколко месеца спокойно може да сложиш още една плочка рам. Относно изпържения Acer ми е малко странно. Аз съм с Acer, четири ядрената I7 + втори монитор и вече е на 2 години. Държи ми около 55 градуса. По конкретно е Aspire V3. Единствено над тях имам наблюдения и забележки нямам.
Успех в най- сложното начинание, да намериш баланса качество/ цена/ производителност.

1
VictoriaTsvetanova avatar VictoriaTsvetanova 20 Точки

Трудно се намира добър лаптоп под 700лв. в днешно време в България, но мога да ти дам няколко съвета как да си намериш подходящ компютър.

Първо, трябва да знаеш кои процесори в момента са добри. В този сайт можеш да провериш кои са най-добрите процесори за май 2015 за лаптоп и/или настолен компютър: http://www.futuremark.com/hardware/cpu

Второ, ако искаш лаптопа ти да има и добра видео карта, можеш да провериш отново в същия сайт за най-добрите видео карти през май 2015: http://www.futuremark.com/hardware/gpu

Трето, тук вече си търсиш лаптоп, според видео картите и процесорите, които са актуални в момента. Можеш да търсиш в сайтове като speedcomputers.biz или в най-близкия магазин, в който се продават лаптопи, като Technopolis, Technomarket, Plesio и др.

1
31/05/2015 20:23:03
StanislavM avatar StanislavM 0 Точки

много благодаря за отговорите бих искал да попитам за мнение между два модела HP 250 G3 

единия е с параметри :

ПОДХОДЯЩ ЗА Интернет, музика и филми
СЕРИЯ 250 G3
ПРОЦЕСОР Intel Core i5-4210U (2-ядрен, 1.70 - 2.70 GHz, 3MB кеш)
ПАМЕТ
 4GB (1x 4096MB) - DDR3, 1600Mhz
ВИДЕО КАРТА Intel HD Graphics 4400 (споделена памет)
ДИСК 500GB HDD (5400 оборотa/минута)

 

или :

ПОДХОДЯЩ ЗА Интернет, музика и филми
СЕРИЯ 250 G3
ПРОЦЕСОР Intel Core i3-4005U (2-ядрен, 1.70 GHz, 3MB кеш)
ПАМЕТ
 4GB (1x 4096MB) - DDR3, 1600Mhz
ВИДЕО КАРТА NVIDIA GeForce 820M (1GB DDR3)
ДИСК 1TB HDD (5400 оборотa/минута)
0
sashomaga avatar sashomaga 1 Точки

Моя лаптоп е като първия, ултрабук е но характеристиките са същите. За мен е важно лаптопа да ти харесва на външен вид за да ти е приятно да работиш с него, също е и важно колко тежи когато го разнасяш :)

Средите за разработка работят на всеки съвременнен лаптоп. Сега аз съм с php storm и ако отворя някой доста голям проект, преди имаше забиване известно, но сега нещо се оправи, но аз се пак съм с уиндовс заради тъч скина.

Видео карта за програмиране не ти трябва по добре по силен процесор.

Ама най добре си вземи нещо 4 ядрено би трябвало за тези пари да има.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.