Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Кое по-конкретно те затруднява?

0
indieza avatar indieza 46 Точки
Ами като цяло структората на задачата
0
Niki_90 avatar Niki_90 4 Точки

И аз се чудих като теб как  да пазя компонентите но видях в стака , че нещо подобно върши работа.

 

private List<Component> componentList;

        public List<Component> ComponentList
        {
            get { return componentList; }
            set { componentList = value; }
        }

Ако някой каже как да валидирам листа ще съм му много благодарен.Сега расчитам на валидацията в конструктура на Компонент.

 

1
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Валидацията в конструктора на Component е напълно достатъчно. А и това е C#, който за разлика от JS ще ти изгърми ако подадеш невалиден аргумент в конструктора. 

п.с. Добра практика е да използваш винаги this

2
04/06/2015 00:47:33
Stanimir.B avatar Stanimir.B 8 Точки

Ето моите решения на домашното

Линк

Четвърта задача ще се решава тепърваsmiley

2
indieza avatar indieza 46 Точки

то ми стана интересно как успях да реша 4 а пък 3 не успяхsmiley

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

На задача Persons грешно си си наименовал класа Persons. Моделите винаги трябва да са в единствено число.И понеже класа с main метода ти се казвам Person може него да преименуваш на PersonsMain. 

0
Stanimir.B avatar Stanimir.B 8 Точки

Благодаря за уточнението.

Вече е поправено.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.