Профил
Loading...
+ Нов въпрос
mar0der avatar mar0der 191 Точки

Впечатление от изпита по КПК (05.06.2015)

Здравейте,

поздравления за Наско и екипа за това, че се вслушаха в големия ни рев от преди 2 седмици. Изпита беше много добре подготвен. Имената на променливи и методи не бяха на безумен (откъм азбука) език, форматирането не беше умопомрачаващо и бъговете не бяха изкусвени ("Park").

За съжаление, като най - големия тъпак не си качих юнит тестовете в бързината .... но пък хубавата новина е че по новата програма в момета върви ниво "Фундаментълс" и след няколко месеца ще може пак да се пробвам.

Ето и моя вариант на решението: https://github.com/mar0der/exams/tree/master/Exam-HQC-05.06.2015

5
C# OOP Advanced 05/06/2015 21:28:15
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 832 Точки

Днес наистина кода беше доста по-малко омазан, което помогна за по-бързото рефакториране. А и след като открих clean up tool-a на resharper доста по-бързо става рефакторирането. Самата задача не беше трудна и голяма част от бъговете бяха очевидни. Имаше доста излишни речници. В сравнение с изпита от 17-ти сега съм много по-доволен от постигнатия резултат. Единствено не ми стигна времето да довърша всички тестове за SearchForIssues().

Ето моето решение(с довършените тестове вкъщи)

GithubIssueTracker

2
quickben avatar quickben 973 Точки

Да и според мен изпита е значително по-поносим, даже след редовния изпит ми се стори с много нормални бъгове, вече си е моя вината че ОТНОВО не си прочетох условието на кои методи трябваше да се правят юнит тестове и направих само на 2 от 4-те задължителни, дано да дадът по някоя точка за другите ненужни тестове. Отделно мисля, че трябва да си подобрим бързината или да се даде още 1 час на този изпит, че ако се запънеш някъде за 1 час не ти остава време за някой уж дребни но важни неща.

mar0der на миналия изпит имах много юнит тестове и пак имах 4.70 така, че не си го "слагай" толкова.

PS - Тестовете където ни гърмяха на повечето са в GetMyComments или нещо такова беше метода :)

PS2 - Господи пиши ми 5 :Д:Д::Д:Д 

1
05/06/2015 22:04:51

дам на тоя метод беше бъга. Беше пълно с LINQ-ове дето не трябваше да са там и така. И да... май и аз на 5 трябва да се радвам :(

1
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 335 Точки

Аз така и не успях да открия защо ми дава timeout на последния тест... някъде нещо съм пропуснал и съм разочарован от себе си - тези дни нещо нищо не правя :D. Иначе да - нямаше ги такива неща, каквито ги е имало на предния изпит. Един колега ми разказа малко подробности и се радвам, че не се явих на редовния. :D

PS: quickben, ти ли си модератора дет си помисли, че съм пушил едни неща? :D

0
quickben avatar quickben 973 Точки

yes :)

1
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Че четем какви са мненията - четем. :) Но заслугата за изпита си е на Данчо, ако бях аз щеше да е игра. :D

0

Добре благодарим на Данчо че се е вслушал в нашите оплаквания.

0
p.yordanov avatar p.yordanov 51 Точки

А кога се очакват резултати?

6
p.yordanov avatar p.yordanov 51 Точки

Колеги, някой има ли информация за оценките? Поне при мен не са излязли, или аз не знам къде да проверявам.

0
veselinsavov avatar veselinsavov 219 Точки

И при мен няма, очаквах по- бързо да излязат все пак бяхме около 50 човека.

0
18/06/2015 18:12:59