Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

joan21 avatar joan21 0 Точки

07. Simple Calculator 

Здравейте,

Имам проблем със седма задача от Advanced Functions. Като се опитам да тръгна JS кода в Judge, ми дава 0/100. Ако някой знае какъв е проблемът, може ли да ми помогне.

Ето го кода:

function calculator() {

    return {

        init,

        add,

        subtract

    }

 

    function init(selector1, selector2, resultSelector) {

        let num1 = document.getElementById(selector1);

        let num2 = document.getElementById(selector2);

        let result = document.getElementById(resultSelector);

    }

 

    function add() {

        result.value = Number(num1.value) + Number(num2.value);

        return result.value;

       

    }

 

    function subtract() {

        result.value = Number(num1.value) - Number(num2.value);

        return result.value;

         

    }  

}

Тагове:
0
JavaScript Advanced 02/02/2024 11:54:42
icowwww avatar icowwww 2673 Точки

Здравей,

Имаш 2 проблема:

1. Променливите num1, num2 и result се създават вътре в init. По този начин те съществуват единствено в рамките на функцията и не могат да бъдат използвани извън нея. 

2. В условието пише, че се подават selector-и. В примера също е показано, каква стойност ще бъде получена. Трябва да използваш querySelector

https://pastebin.com/x1aUMgRv

0
joan21 avatar joan21 0 Точки

Благодаря много за помощта.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.