Loading...
ViktorSarafov avatar ViktorSarafov 1 Точки

Arrays Advanced-Exercise

Здравейте, на задачата Arrays Advanced-Exercise judge ми дава 60 точки и си нямам на идея къде бъркам.

Ето го и кода: https://pastebin.com/LQ7m7rwj

Благодаря предварително!

 

Тагове:
0
JavaScript Fundamentals
icowwww avatar icowwww 2705 Точки

Здравей,

Има две главни грешки:

1. Не следиш дали няма да излезнеш от масива при splice.

- Ако подадеш стойност на функцията негативно число, то ще бъде прието като индекс отзад-напред в масива.

- Ако подадеш индекс, който е по-голям от последния в масива, нищо няма да бъде изтрито.

2. Не се грижиш и да променяш стойността на брояча в главния цикъл.

 

Няма смисъл да поправям решението ти. Заради сложния начин, по който си подходил са се получили и грешките. Затова може да го опростим:

1. Функцията splice може да приема стартов индекс и колко елемента да бъдат премахнати. Затова трябва просто да сметнем тези две неща, като гледаме да не излезнем от масива.

- За стартовия индекс- това е текущия индекс минус силата, ако стане отрицателно число трябва да вземем 0

- За крайния индекс- това е текущия индекс плюс силата, ако стане по-голямо от максималния индекс трябва да вземем максималния индекс

- За броя на елементите- това е разликата между крайния и стартовия индекс, като добавяме единица за да се вземе диапазона включително.

- За да оправим брояча слагаме стойност на стартовия индекс минус 1, при следващата итерация ще сме на правилния елемент.

https://pastebin.com/C97sx0ZR

1
ViktorSarafov avatar ViktorSarafov 1 Точки

Много благодаря за отговора и затова, че отделихте време да ми помогнете! Аз имам навика да си усложнявам задачите хаха.  Иначе разбрах решението, за което благодаря отново!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.