Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Въпроси относно домашните

Здравейте,

преди млако получих съобщение, че домашната ми от темата "Operators Expressions and Statements" e била оценена.

След като прочетох препоръките на оценящия, реших да попитам грешни ли са наистина следните неща:

• Номериране на проектите чрез папки за да не започва името на всеки един проект с цифра. 

• Приемането на входящите данни без описание на какво се очаква от потребителя да въведе. (от самото начало задачите ги изпълнявам по такъв начин, тъй като видях че в judje системата го няма като изискване)

Поздрави!

0
Programming Basics 14/06/2015 14:57:48
Filkolev avatar Filkolev 4486 Точки

Хубаво е когато искаш потребител да вкара някакви данни да му кажеш какво точно се иска от него. При работа с Judge се прави изключение, но стандартно се дават някакви насоки към този, който ще ползва приложението. Но чак пък да е грешно...

1
Cocolino avatar Cocolino 36 Точки

Не са грешни, аз правя и двете неща по същия начин - номерацията улеснява много проверяващия в проследяването коя задача гледа, а Input-ът е ясен от задачата и примерите под нея.

Вчера проверявах някаква домашна, където колегата беше "нашарил" output-а на конзолата с всевъзможни излишни неща. Текст по 2 реда, тирета, таблици и т.н. При положение, че имаш да въведеш 2 променливи и да изведеш 1 единствен output (да кажем число или булева стойност), всичко това ме натовари и изнерви излишно. Нека ценим своето и чуждото време!

2
14/06/2015 22:49:03