Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Daniel_Iz avatar Daniel_Iz 9 Точки

Homework Question - PB June Session

Бонжур (или не точно) и ойларипи (по-точно) на всички!

 

Малко не схванах няколко неща за домашните.

 

Първо - дали всички ще могат да ни четат домашните? Ако не бъркам старите версии на Уърд не четат новите версии. Линукс и Мак нямат Windows Office и съответно сигурно също ще имат проблеми с това (и обратния вариант съответно (там, квото съответните OS-та ползват)). Кво праим? :)

 

Второ - Проблем ли е, ако си пишем домашните изцяло на английски?

 

Трето - Фактически, как се получават оценките за тези домашни? Като ги предадеш само, или другите както те оценят? Демек, ако човекът X оценява моето домашно, и мисли, че ми е грешно и ми вземe точки, дори да е вярно, това касае ли ме? Пък и обратното, ако е грешно, но и той се е подлъгал, че всъщност е вярно? Ако е интерпретирано грешно от проверяващия?

 

Четвърто - Малко не зацепих, къде излизат тези домашни, които трябва да се оценяват от нас. В лекцията не разбрах, изслушах и тази на сутрешната група, и пак не разбрах. И Съответно проверяването е 3 дена след крайния срок или до Понеделника (в нашия случай) от поставянето му? Малко няма смисъл вторият случай, защото може никой да не си го е предал до Понеделник, и съответно няма да има какво да се оцени.

 

Хм, и като за финиш, смятам, че отговорите на тези въпроси, би следвало да се шибнат и в следващите въвеждащи лекции на новите курсове, тъй като (уж) са удачни и ще олеснят следващите групи :)

 

Поздрави на всички и до нови срещи! :P

 

P.S. Тагове (като пускаш тема, най-отдолу)? Някой да дефинира, що е туй чудо и има ли то почва у нас, моля! (В правилата терминът не е споменат). Да уточня - въпросът е не какво означава терминът, а как се прилага във форума, тъй като очевидно не можеш да пуснеш тема, без поне един таг, и не бях много сигурен какъв таг да и шибна, така че минах просто с tag.

Тагове:
-1
Programming Basics 15/06/2015 04:44:52
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Привет!

Първо: Първото домашно се предава в .txt формат и следва всички да могат да го отворят. Според мен ако някой не може да отвори и прочете толкова разпространен файл като .txt, .doc или нещо подобно, проблемът не е в теб.

Второ: Домашните се пишат на английски, тъй като представляват програмен код. Ако има коментари в кода, те трябва да са на английски (това в началото не се гледа много, но е добре да се свиква от рано, тъй като в последствие много се държи на качествения код). За първото домашно, не смятам че има проблем, аз лично съм проверявал не едно и две домашни от тази лекция, написани на английски език.

Трето: Този въпрос най-добре към някой от преподавателите.

Четвърто: Като отвориш страницата на курса си (Активни обучения -> Основи на програмирането (месец) и ще видиш в най-дясната колонка срещу лекцията опция да провериш домашно. Проверката е три дни СЛЕД изтичане на срока за предаване. Срокът за предаване при вас обикновено е петък 23:59:59, тъй като лекциите са ви в събота, затова и оценяването се извърва в събота, неделя и понеделник до 23:59:59. Опитах да прикача и един screenshot с нагледно показано, цъкни ей тук:

Как да оценим домашни

 

 последно: тези въпроси се засягат в лекциите :)

П.П. Относно таговете, те са за търсене на теми по тагове (търсиш дали вече е отговорено на въпроса ти, преди да го зададеш). Така че, слагай смислени тагове.

-1
15/06/2015 12:16:53
dmaknev avatar dmaknev 49 Точки

Не е вярно, системата не ти позволява да качваш .txt та това допълнително усложнява процеса... Особено аз какво си го предадох в последната минута, а ко не бях обърнал внимание че не го е приело или ако не бях реагирал за секунди да рарна и кача пак, определено щях да гризна дръвцето ако следвах твоите съвети... А после някой трябва да го отваря този рар, т.е. проблем за него, както твърдиш ти. И колко пък да се компресира текстов файл с максимум 10-20 реда в него... Но добре, ще пестим ресурсите на университета (въпреки че в случая не можем да знаем дали наистина го правим, защото нещата с файловата система не са толкова прости, но това е друга тема...)

Благодаря че ми поясни за английския, с което ме отказа да пиша каквито и да било коментари...

-1
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Колега, всички домашни се архивират. Без значение дали домашното в архива е в текстови формат (което ще е само първото) или ще е visual studio solution (всички след това). Не си гледал/слушал/чел внимателно. На лекцията ви е обяснено със сигурност. Отделно, в страницата на курса ти, където пише "качи домашно" пише, че се приемат само архивен тип файлове (7zip, rar, zip). Целта на архивирането не мисля, че е спестяване на място, а за удобство. Просто домашните (с изключение на първото) се състоят от много файлове и качваш/сваляш един архив, а не 50-60 самостоятелни файла.

Относно коментарите, надявам се че не си ме разбрал правилно -> коментарите в самия код се пишат на английски. Това дали искаш или не искаш, всъщност няма голямо значение, понеже ако искаш да пишеш качествен код, ще ти се наложи да пишеш коментари. И те ще са на английски език. По-добре свиквай от сега. Ще видиш и че е много по-удобно, когато има добри коментари в кода. Засега няма да ти се налага, тъй като пишете програмки по няколко реда, но по-напред ще видиш, че е безценно, както за тези, които ще ти четат кода, така и за самия теб.

Коментарите към домашните, които оценяваш няма нужда да са на английски.

-1
dmaknev avatar dmaknev 49 Точки

И ти не ме разбра. Това което исках да кажа е че дори най-добре написаният коментар на английски за мен е по-лош от всеки адекватен коментар на български. Също не мисля че имам достатъчно добър английски за да напиша адекватен коментар или поне разбираем, особено пък ако го чете начинаещ. В този ред на мисли, струва ми се че ще е по-добре да не се опитвам да коментирам... Разбирам че такава е политиката на университета, невероятно много ме дразнят слайдовете на английски, код който не разбирам, няма да ми стане много по-ясен от коментар на английски, но това е положението, нали? Нямам излишно време и пари да уча английски... Така че явно не ми остава нищо друго освен да се примиря с тази дискриминация и последиците от нея... Една от които е че няма да пиша подробни коментари, а колкото да отбия номера, където ме задължават...

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.