Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

[Exercises] OOP June 2015 - Упражнения в час - решения

Здравейте,

Тъй като получихме доста запитвания дали може да решим задачите за упражнение от курса по ООП реших да направя видеа, които вече са качени в страницата на курса. Едва ли са изчерпателни, но се надявам да са ви полезни.

24
C# OOP Basics 25/06/2015 09:34:22
LoKSET avatar LoKSET 160 Точки

Това е добра идея, но упражненията по принцип са доста добре разписани и чак за последните теми има смисъл да се прави. Но нещо такова направено за по-трудни задачи от домашните би било супер - ясно е че при подготовките ще има решаване на такива задачи, но в този формат - директно със скрийн кепчър и без публика, където ти или някой друг обяснява нещата подробно ще е по-стегнато и полезно.

3
boyanst avatar boyanst 29 Точки

Видеата от упражненията са супер полезни. Мисля, че ще е полезно да се направи нещо подобно за Lab-Mass Effect. Мисля, че няма запис в старите инстанции на курса.

2
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Наско ще решава задачата Mass Effect на подготовка за изпита, така че скоро ще има запис за лаба :)

5
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

И аз вчера се реших да погледана Mass Effect. Oтлагах до сега, за да не се стресирам предварително. Но реших, че е крайно време да видя какво ще има на изпита и честно казано направо се уплаших :)

Ще е много полезно видеото за нея.

От другите видеа на упражненията доста неща ми се изясниха и много благодаря  за тях !

2
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Искам само да изкажа възхищението си и от самото разписване на упражненията - никога в живота си не съм виждала по-интелигентно, и с грижа за учещите, организирана подготовка - към всяко упражнение пише какво се прави, защо, кога и как, къде ще ни трябва. Когато след като направя упражненията си изгледам видеото, откривам разбира се детайли, които е можело да се направят по-оптимизирано, но в общи линии задачите се решават и по описание. Видеото идва като естествена надстройка след като съм направила упражненията.

Страхотно е, че е измислен начин огромните ООП задачи да се разделят на упражнения, на под-задачи - така е съвсем изпълнимо.

Изключително интелигентно и приятно организирана подготовка :)

Остава само да не забравям и най-важното, което съм научила от лекторите - навикът да си играят с кода, и да пробват нови неща дори по време на лекции - урокът, че не може да си знаем всичко предварително, че най-важното е да не забравям че не е проблем, ако не знам или не помня отделен детайл, ще си поиграя с кода и ще се получи :)

5
DiyanTonchev92 avatar DiyanTonchev92 231 Точки

Аз бих помолил и за решение на упражнението от последната лекция, защото има някои интересни неща, които не са ми много ясни как точно биха станали. :)

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ще пробвам до петък да направя видео, но ако не успея ще остане за следващата седмица заради конфа.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.