Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Peter.Tonev avatar Peter.Tonev 2 Точки

Тест за "идиотоустойчивост"

Здравейте,

При решаване на задачите ми изникна следният въпрос. Нужно ли е при писане на програма за решаване на дадена задача да се дефинира тест за "идиотоустойчивост" (пример: пиша програма, в която на изхода на конзолата трябва да се запише някакво число, дефинирано в последствие в сорс кода като int. Нужно ли е да задавам while цикъл, който да връща грешка при задаване на число, което е извън обхвата на типа int)?

1
Programming Basics
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

В момента задачите по изпитите ще ги минаваш и без да правиш такива проверки, но по-натам ще се налага.

Ползвай Exception Handling

2
Peter.Tonev avatar Peter.Tonev 2 Точки

Благодаря много. :)

0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

 Освен , ако не е казано изрично в задачата или изобщо не са предвидини такива ?

Аз имам също един въпрос за изпита ,който ме мъчи  - аутпута , точно същият ли трябва да бъде, със същите думички, както е зададен в условието, за да го приеме автоматичната система за оценяване ?

Например , ака е дадено аутпут " no beer" , системата ще приеме ли за верен аутпут "beer finish" или ще даде грешка ?

Трябва ли точно да копираме , стринговете  ?

1
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Да трябва да е абсолютно същия. Най-добре е внимателно да прочетем условието, да забележим дребни елементи от сорта на: "...след последното число не трябва да има запетая или интервал.". Тъй като системата е автоматична тя разполага с верните отговори (един вид шаблони) и ги сравнява едно към едно.

0
beBoss avatar beBoss 507 Точки

Тестовете, които ще ти се подават като вход, ще са нормални и няма да има "капани". Освен ако в задачите, не се изизква точно това, да си подсигурите входа, но това ще си го пише. И друг е върпоса Вие дали се съобразявате с това, което сте написали и дали ще си пробвате качествено програмката. Знаете, че ако копирате от word-те файлове, може да има запетайки, точки(системата ще очаква точки, us settings) или празни места(интервали), които да ви прецакват входа. Просто трябва да обръщате внимание и на това. tongue-out

3
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Само да добавя че ако сте сигурни че кода ви работи правилно не е забранено или срамно, да викнете някой от хората които следят изпита как протича, и да му кажете за проблема си. Случва се и някои от тестовете или отговорите да са грешни - всеки бърка все пак. Това ще помогне и на другите колеги които са на изпита.

0
ivaylo.yanchev.5 avatar ivaylo.yanchev.5 80 Точки

Здравейте,

в следния код искам да валидирам дали въобще е въведен float, и ако е - да се провери дали е по-голям от 0. В момента е нещо такова и май даже работи. :) Дали има някакъв по-кратък / лесен начин?

---

float circleRadius;
bool validBool;

do
{
   do
   {
   Console.Write("Please enter Circle Radius: ");
   validBool = float.TryParse(Console.ReadLine(), out circleRadius);
   }
   while (!validBool);
}
while (circleRadius <= 0);

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

 

 

 

 

float radius = 0;
bool isValidFloat = false;
do
{
    Console.Write("Please enter Circle Radius: ");
    string input = Console.ReadLine();
    isValidFloat = float.TryParse(input, out radius);

} while (!isValidFloat || radius < 0);

1
ivaylo.yanchev.5 avatar ivaylo.yanchev.5 80 Точки

Благодаря! Всъщност, аз не си инициализирам float променливата и затова сравнението ми гърмеше, когато обединявах while-овете.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.