Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки

[Useful Info] - Visual Studio Community 2013 - SQL Server 2014

Здравейте,

бих искала да попитам след като вече имам инсталирано Visual Studio Community 2013, трябва ли да инсталирам допълнително SQL Server 2014, тъй като в лекцията "Въведение в курса" от курса "Бази данни юни 2015" господин Наков споменава, че Visual Studio 2013 вече е инсталирало само SQL Server 2012.

При мен обаче, след като влеза в менюто TOOLS -> SQL Server -> New Query -> се отваря прозорец за връзка с SQL Server 2014 и ми иска име на сървъра и други данни за връзка.

 Но не разбрах от това какво следва да направя.

Тагове:
1
Databases Basics 20/06/2015 03:34:33
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

Здравей колега!

Ако вече имаш инсталиран SQL Server 2014 (най-добре провеви в Services) то би трябвало да нямаш проблем.Наков спомена на лекцията че при инсталация на Visual Studio 2013 то автоматично инсталира SQL Server 2012 и каза да не се опитваме да update до 2014, защото идват редица проблеми.Ако трябва направи нова чиста инсталация, изтрий старите инстанций на SQL и инсталирай 2014 express.Ако имаш нужда от повече помощ погледни упражнението от вчерашната лекция в инстанцията на курса, има подробно обеснение с картинки стъпка по стъпка.

Поздрави!

2
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Не съм тествал напълно, но няма проблем да имате няколко инстанции или няколко версии на SQL Server на машината си. Преди с 2008 мисля, че имаше някакви проблеми, но при 2012/2014, досега не съм имал проблем при инсталация.

2
magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки

Какво е по-добре да изтегля - 

  • Express with Tools (SQLEXPRWT)
    • This package contains everything needed to install and configure SQL Server as a database server including the full version of SQL Server 2014 Management Studio. Choose either LocalDB or Express depending on your needs above.
  • Express with Advanced Services (SQLEXPRADV)
    • This package contains all the components of SQL Server Express including the full version of SQL Server 2014 Management Studio. This is a larger download than “with Tools,” as it also includes both Full Text Search and Reporting Services.
0
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Express with Tools (SQLEXPRWT) ще ти свърши работа за целите на курса.

2
dido_fan avatar dido_fan 0 Точки

А ще имам ли проблем ако работя с SQL Server 2012 na VS 2013,защото SQL S 2014 много ми товари машинката

0
thepowerof4 avatar thepowerof4 98 Точки

В момента съм с Visual Studio 2013 Update 4 и наскоро отделно сложих MS SQL Server Express 2014 SP1 - не съм забелязал проблеми.

2
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Аз си нарпавих пълен формат заради SQL Server и пак ми дава други неща инсталатора....

0
Alekscho85 avatar Alekscho85 13 Точки

Аз лично погледнах това видео и ми беше доста полезно. Почти на 100% по съшият начин си инсталирах SQL Server 2014 Express with Tools  без да махам Visual Studio или старите инсталаций. Единствено провери дали имаш .Net Framework 3.5 ако я нямаш си я инсталирай преди това. 

https://www.youtube.com/watch?v=tNMA41lyq8M

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.