Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

[Exercises] Бази данни

Здравейте,

Понеже за първи път правим упражнения за всяка лекция искам да ви попитам, как ви се струват? Полезни ли са? Прекалено лесни ли са? Малко или много като обхват?

Като цяло търся мнение относно упражненията, които качаме и идеята им е да се правят в клас с помощта на trainer/assistent.

Поздрави,
Владо

Тагове:
9
Databases Basics
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

Едно от най-хубавите и полезни неща беше това да се вкарат упражнения на лекциите, така можем да упражним материала още на място, а и да потърсим помощ ако имаме затруднения.Според мен упражненията са на ниво, мисля че са с нормална трудност.

Поздрави!

5
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Благодаря за коментара и мнението.

2
thepowerof4 avatar thepowerof4 98 Точки

Идеята е много добра, като сложност изглеждат сравнително лесни. Може да бъдат допълвални с по-трудни задачки, за да има изразена градация на сложността.

Това, между другото, е едно от нещата, които според мен куцат в курсовете от фронт-енд нивото - малко на брой и като обем домашни, хаотични като трудност, липса на градация на сложността.

Може упражненията да бъдат включени в домашните, като начални леки задачки, за да имат задължителен характер, но това е "козметика".

1
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Има идея задачите от домашното да са във вида: първата задача да е като упражненията, втората с по-малко обяснения и картинки, третата с още по-малко. Накрая последните задачи да са само описание на условието. Но всичко това отнема доста време за направа.

За пример можеш да видиш упражненията и домашните от курса: Структури от данни

2
21/06/2015 13:40:57
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Коментарът ми е малко оффтопик, но тъй като темата е за мнения по материалите към курса ще използвам нея за да не отварям нова.

В лекцията и презентацията за Data Modeling and E/R Diagrams може би е хубаво да се уточни, че посочените правила за Naming Conventions са валидни за SQL Server, но не и за MySQL където са коренно различни. Или още по-добре според мен е да се добавят и Naming Conventions в MySQL /а защо не и за Oracle/.

EDIT: Сега видях във видеото, че в MySQL се ползват същите правила за именоване на таблици и колони както в SQL Server и се обърках. Доколкото намерих информация в интернет в MySQL именуването става с малки букви и думите се разделят с долно тире...

Как всъщност е правилно?

0
21/06/2015 08:59:57
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Благодаря за коментара. Ще добавим MySQL naming conventions. 

В MySQL се именува с малки букви и разделителя е долна черта. Имай предвид, че при Open Source продуктите често няма официални конвенции. Най-често големите фирми, които използват продукта си създават собствени конвенции и се получава така че няма една официална конвенция. За пример може да се даде PHP, където WordPress, Zend Framework и тн. си имат собственни конвенции и хората трябва да избират коя да следват.

2
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Благодаря и аз!

0
VyaraG avatar VyaraG 45 Точки

Идеята за допълнителни упражнения, както и за качване на подробно описание на стъпките за изпълняването им, е супер. Определено помага и изяснява материала (продължавайте да поставяте и prt sc-овете, работи :)). Аз съм онлайн и в момента карам паралелно курса по ООП, където Филип качва и видео решения на упражненията с подрбни разяснения. Благодарение на точно тези упражениея разбрах и самите лекции. Предполагам е въпрос на допълнително време, но ако се прави нещо такова към всеки курс, резултатите биха били доста по-добри (поне за своите - гарантирам). Както и описанията за Лаба - за упражнението по ООП е направено много, много добре. 

Поздрави,

Вяра :))

1
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Благодаря. Достигнахме до извод, че май упражненията в клас са най-полезни, понеже всички ги правят и не ги пропускат както домашните. Освен това при затруднения с материала са полезни да хванеш поне основните неща.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.