Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DNikolov avatar DNikolov 12 Точки

Превод на първото домашно от C# на Java

Някой може ли да преведе кода на първото задание за домашно от C# на Java или поне тези два фрагмента:

public T this[int index]

{

get

{

return this.arr[index];

}

}

 

public T First

{

get

{

return this.arr[0];}

}

PS

Ако някой може да форматира кода по-добре

Тагове:
0
Структури от данни и алгоритми 21/06/2015 21:13:24
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Доколкото знам, в Джава няма индексатори - с други думи, буквален превод няма да стане. Предлагам ти да намериш информация как се правят гетъри, не е особено сложно.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Дори native List-овете в джава не ползват индексатори. Ще ти трябва отделен метод, който да взима по индекс. По конвенция get() както е ArrayList-a

0
DNikolov avatar DNikolov 12 Точки

Питам защото аз съм изучавал само Java и възнамерявам да предавам домашните, написани на Java. Да разбирам ли, че според Вас мога да заменя

this[index]

с гетър метод, наречен get?

0
22/06/2015 16:13:05
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Точно така

1
javar avatar javar 9 Точки

При тях гетърите и сетърите стават автоматично, не е като при нас. :))) Колега джавар :)

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Ами правиш си два метода:

  • T get(int index) { ... }
  • set(int index, Т value) { ... }
1
naskoni avatar naskoni 68 Точки

Добре, ама после как ще проверяваме домашно на Java, ако не сме я учили колкото C#? smiley

Или да го скипнем, ако не го разчитаме? wink

1
krach avatar krach 65 Точки

public T getIndex(int index) {
        return this.arr[index];
    }

Това е конкретно за това дето си писал в поста. По същия начин и за осатналите.

0
29/06/2015 18:44:00
DNikolov avatar DNikolov 12 Точки

Струва ми се че трябва да е 

getByIndex

 

0
krach avatar krach 65 Точки

Когато еклипса ти генерира гетери и сетери на пропърти с име index, го генерира като getIndex и setIndex. Аналогията е същата като ще взимам даден елемент от масив. Това дали ще слагаш "by" не мисля, че е от особено значение. Ако искам мога да си го кръстя метода "dajmiToziElement", но вече става дума за добри практики.

0
DNikolov avatar DNikolov 12 Точки

Точно защото за добри практики става въпрос. Тук те става въпрос, за пропърти index, а за елемент на масив, необходим за реализацията на листта.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.