Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kolchakov96 avatar kolchakov96 3 Точки

Унибит vs НБУ

Здравейте, извинявам се ако въпросът не е за този форум, но за това го задавам в Общи приказки.

Ходих на изпит за ФМИ, не се получи както очаквах, та исках да ми кажете мнения за НБУ vs Унибит. Имате ли познати от там, мнения, чували ли сте нещо или ако учите там паралелно, да споделите. :)

ПП: Изгледал съм лекцията на Наков, даже и двете.

Тагове:
0
Общи приказки
RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки
Best Answer

Аз учих в НБУ паралелно със СофтУни есента. Бях 1-ви семестър. За българските университети, било то държавни или частни, програмата на НБУ се доближава до перфектната. Има всичко необходимо, както и нужното количество математика на добро ниво (нищо лично към ФМИ). За жалост напуснах НБУ. Проблемът беше, че там няма как да си задочно, специалността им е, мисля, най-сериозната в целия университет. И от там дойде трудността да карам паралелно сериозно и СофтУни + НБУ, от което се наложи да избера за мен по-добрия вариант, относно което изобщо не се замислих. За мен това е единственият недостатък на НБУ - едва ли има как да изкараш двете паралелно и да си сериозен, защото няма смисъл поне според мен да даваш луди пари и то на семестър, не на година, и да не ходиш на лекциите, които са си наистина добри, просто е безполезно. НБУ Информатика не трябва да се изкарва с неходене на лекции, защото от там можеш да научиш много и то правилните неща.

6
kolchakov96 avatar kolchakov96 3 Точки

Ето такова мнение исках да чуя.

Успех ! :)

2
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

Здравей, аз днес също бях на изпит - Провал. Важното е да сме живи и здрави! laugh

Аз бих искал да попитам и за ТУ-София, въпреки, че съм чел много коментари които не са никък добри. По мои изчисления в НБУ ти излиза малко над 10000 лв. следването за четирите години, ако греша ме поправете. А за Унибит, също бих искал да чуя някакви коментари. Mного бих искал паралелно със SoftUni и друг университет (който не е от партньорите) да завърша, но ако не стане, ще се опитам да завърша само SoftUni.

П.П. Ако не си разглеждал Рейтингова система на висшите училища в България ти препоръчвам да го направиш, за да добиеш някъква представа.

П.П.2. За кои две лекции става въпрос?

Успех!

0
21/06/2015 22:36:56
kolchakov96 avatar kolchakov96 3 Точки

Наистина провал голям, всички надежди изчезнаха, много исках да стане ФМИ, но уви ..

Имах предвид този клип, говори за всеки един от университетите - https://www.youtube.com/watch?v=Rt5qMQbwixc

 

Та въпроса за Унибит и НБУ остава, ако има запознати да споделят :D

 

1
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

И аз се колебая много. Предполагах, че няма да ми се получи във ФМИ но реших да пробвам. Сега, като вариант остава да побвам в ТУ-София, но засега няма да кандидатствам там.

0
kolchakov96 avatar kolchakov96 3 Точки

Програмата в Унибит изглежда супер добра, нищо излишно и всичко сякаш ти трябва. Единствено тези приказки с елитното ме спират. Едва ли не, ако учиш там няма да те викат по интервюта. Семестриалната такса е 1000 лв по-ниска от тази в НБУ. ТУ се води елитен университет, но нещо ме спира. Все пак и да искам, в дипломата по математика и физика имам петици, и само те ми свалят бала с 2 единици. Балът за КСИ е доста висок.

1
21/06/2015 23:08:54
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Както споменахте нагоре на УНИБИТ програмата изглежда доста добра, без излишни неща, с модерни езици и технологии. Аз самият ще запиша задочно тази година. (Целта е лесна диплома за малко пари и все пак да понауча нещичко).

Иначе НБУ със сигурност би бил доста по-добър вариант ако имаш намерение да се занимаваш повече с унито. Имам познат, който записа информатика там и е доста доволен. По OOP учат design patterns още първи курс :)

2
22/06/2015 11:51:44
kolchakov96 avatar kolchakov96 3 Точки

Но лекциите по Design patterns тук или в др. академии различават ли се с нещо от там ?

Мисълта ми е, струва ли си да се плаща толкова много пари, за да се учат едни и същи неща, които ги има свободно в интернет, които вероятно са и по-пълни.

0
MladenMladenov avatar MladenMladenov 80 Точки

Аз съм се насочил към Унибит, за магистратура ИТ. 

Като +-сове мога да кажа, че предлагат задочна/дистанционна форма на обучение, което за тази специалност го няма никъде ( Освен Велико Търново където таксите са около 900лв.)

Ниски такси и програма по същество. 

Общо взето не те занимават с излишни глупости, тяхната програма най ми допада.

Гледах магистратура в ТУ пак КСТ - невъзможна програма за работещи хора. 

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.