Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nik678 avatar Nik678 0 Точки

Visual Studio - Issue with the installation

Здравейте,

Преди два дни си свалих Microsoft Visual Studio Community 2015. Инсталирах го успешно, но след като видях, че зае повече от 10ГБ на локалният ми диск се стреснах и го деинсталирах и изтрих компонентите, които се инсталираха с него (.NET Framework; MySQL Server и т.н.). Днес го изтеглих отново, отворих .exe файла и след като се появи малкият прозорец с надпис "Microsoft Visual Studio", самият файл се затвори. Опитах да сваля .NET Framework и останалите му компоненти, но нищо не става, защото изписа, че вече са инсталирани. Ако някой знае нещо по въпроса, моля да ми отговори, защото се зaписах на курс по програмиране на C# и нямам втори лаптоп, който да използвам.

Благодаря предварително!

Тагове:
0
Предложения и проблеми 22/06/2015 12:49:05
zutobg avatar zutobg 21 Точки

Като влезеш в Control Panel\Programs\Programs and Features , какви Microsof-ски неща са ти инсталирани? И препоръчвам да си влезеш в добре познатите ни източници на платен софтуер и да си изтеглиш оттам iso-то, но преди това трябва да имаш следните компоненти инсталирани на лаптопа ти:

- Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable - 10.ххх

- Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable

- Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable

- Microsoft Silverlight

-Microsoft .NET 4.5

Не знам и как си ги деинсталирвал и т.н. , но виж какво имаш в контрол панела та тогава да видим какво ще правим.

0
21/06/2015 23:56:13
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

"И препоръчвам да си влезеш в добре познатите ни източници на платен софтуер и да си изтеглиш оттам iso-то"

Този съвет не мога да го разбера? Какво му е на Microsoft Visual Studio Community при положение, че е с функционалност на Professional и няма по-добро място за изтегляне от официалният сайт на продукта?

Мисля, че учейки за програмисти трябва да се отървем от това мислене за ползване на нелицензирани/кракнати програми. Там където е необходимо СофтУни осигуряват учебни лицензи на програмите, а за останалите са достатъчни и безплатните версии и това е предостатъчно за успешно обучение.

1
22/06/2015 10:02:08
zutobg avatar zutobg 21 Точки

Днес го изтеглих отново, отворих .exe файла и след като се появи малкият прозорец с надпис "Microsoft Visual Studio", самият файл се затвори. Опитах да сваля .NET Framework и останалите му компоненти, но нищо не става, защото изписа, че вече са инсталирани.

Поради това. А и не мисля, че понеже ще доим от софтуерната индустрия, трябва да се отметнем от това, което ни е направило такива, каквито сме, но това е друга тема.

0
Nik678 avatar Nik678 0 Точки

От "Microsoft" имам следните инсталирани програми: Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable x64; x86(общо 5 различни версии); Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable x64; Microsoft Visual C++ 2010 Runtime x64; Microsoft Visual C++ 2010 x86 Redistributable; Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable x64; Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable x86. Общо са 10 различни програми. Както казах вече, опитах да инсталирам .NET Framework 4.5, но след "инсталацията" изписа, че вече имам инсталирана по-нова версия. А и преди да сваля Microsoft Visual Studio Community 2015 нямах налични .NET Framework и Microsoft Silverlight. Те, всъщност, се инсталираха заедно със Visual Studio-то. Ако имате някакви решения на проблема, моля ви пишете, защото не рзполагам  с много време.

Благодаря Предварително!

0
Nik678 avatar Nik678 0 Точки

Всичко вече е точно. Благодаря много за насоките, които ми дадохте. Направих си един System Restore и всичко се оправи, сега изтеглих Microsoft Visual Studio Community 2013 и в момента се инсталира като хората. Още веднъж искам да ви благодаря много за помощта, която ми дадохте!

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

За нищо, успех! :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.