Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

birkoff avatar birkoff 46 Точки

Regular Expressions

Кой ще ми помогне малко с Regular Expressions?

Трябва ми текст филд който приема само числа, но първото да не започва с нула!  Ако има някой с добре сърце и познания. (може и без добро сърце, само познания) :)

Тагове:
0
Programming Basics
svetli0o avatar svetli0o 134 Точки

Мисля, че за твоя случай можеш да използваш parse/tryparse, те могат да се използват точно за това. Няма нужда от regular expression според мен. :)

2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Колегата е прав, ако става въпрос за server-side. Ако обаче става въпрос за клиент сайд и най-вече pattern атрибута от HTML 5:

 

http://www.w3schools.com/tags/att_input_pattern.asp

 

Ще трябва да ползва regex

1
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Пробвай някои от тези изрази

^[1-9][0-9]+

^[^0][0-9]+

това е първото, което ми идва на ум.

0
svetli0o avatar svetli0o 134 Точки

Незнам дали е по - бързо да ползваш регулярен израз или да обърнеш числото към стринг и да провериш първият индекс дали е 0 и съответно ако не е 0 то можеш да провериш с tryParse дали изобщо е число. Доколкото съм чел навсякъде пише да се избягват регулярни изрази ако е възможно ама незнам, да не те излъжа нещо.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Да, за проверки това не е вариантът наистина.

 

Ако искаш от някакъв забъркан текст да изкараш точно определени неща с патърс - това е вариантът. Там рябва да се ползва най-много. Незнам защо HTML-ците примерно са решили, че клиент сайд проверката за инпут трябва да е с патърн:)

2
reivs avatar reivs 15 Точки

Здравей, опитаи с това \b[^0]\d+\b ->ще ти вземе всяко число, което не започва с 0

0
birkoff avatar birkoff 46 Точки

Благодаря приятели, вече всичко е ОК!

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.