Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
zh.stoqnov avatar zh.stoqnov 103 Точки

Възстановяване на база

Направих си Back Up на една от базите и я изтрих, за да мога да видя резултата от възстановяването и. Но уви при опит да я възвърна ми изписва следната грешка:

No backupset selected to be restored.

Ако някой е имал същия проблем моля да пише, в случай че е намерил решение. Доста неща намерих уж като решения на проблема, но уви никое не ми свърши работа.

Тагове:
0
Databases Basics
pachuchi avatar pachuchi 14 Точки

Здравей,

Според

http://stackoverflow.com/questions/12119891/no-backupset-selected-to-be-restored-sql-server-2012

това се случва, когато ресторваш бекъп от 2008 на 2005 SQL Server например.
Това валиден сценарий ли е при теб?

Поздрави,
Ивайло А. Борисов

0
23/06/2015 21:31:43

Не. Базата ми е направена на SSMS 2014 Express. Back up-a съответно е от същата версия. Опитвам се през нея да restore-на.

0
idmitrov avatar idmitrov 55 Точки

Привет,

това гледал ли си го:

http://blog.triantech.com/no-backupset-selected-to-be-restored-restoration-error-in-sql-server-201214/

и по-точно:

If you are facing this issue and you want more information about this error, try to restore the DB using the following T-SQL:

RESTORE DATABASE <Your Database > FROM DISK=’<Path to your backup file>\<Your Database>.bak’

BTW Защо не шернеш някъде backup файлът, да видим от къде идва проблемът от файлът или от твоето management studio, ако не ти е проблем де.

0
23/06/2015 22:57:02

Да и това пробвах. Ето това ми пише:

Msg 3132, Level 16, State 1, Line 1
The media set has 2 media families but only 1 are provided. All members must be provided.
Msg 3013, Level 16, State 1, Line 1
RESTORE DATABASE is terminating abnormally.

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 832 Точки

Това, че Management Studio-то ти е 2014 не значи, че и SQL Server-ра е 2014. Днес колега имаше същия проблем и не можеше да restore-не базата от backup, правен на друг компютър. Оказа се, че базата е правена на SQL Server Express 2014, а се опитваше да възстанови на компютър с по-стар SQl Server. Даваше абсолютно същото съобщение No backupset selected to be restored. След като инсталира по-новата версия и всичко тръгна. От screen shot-а ти MSSQL12.SQLEXPRESS се отнася обаче за SQL Server 2014, така че при теб проблема може и да е друг.

0

Ето това ми дава като грешка (горе вляво). Със сигурност extension-a на файла е .bak . Пробвах и с няколко други бази - абсолютно същото ми дава.

http://postimg.org/image/5x0dagyn7/

0
23/06/2015 22:57:22

Благодаря много на всички, че отделихте от времето си! Специални благодарности на idmitrov.

С помощта на изпратения от него линк преди малко успях да реша проблема. За тези които се натъкнат на същия проблем:

Грешката (поне при мен, защото може да има и редица други причини, но в случай че нищо не се получава може би най-вероятно е...) произлиза още при създаването на back up. При избора на директория В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не избирайте повече от една. Защото когато се избере повече от една директория не се получава това което може би всеки би очаквал - просто да се запази един и същи файл в две различни директории. Получава се един back up на база разделен на две и за да се възстанови трябва да се зададат и двете директории (съответно и двата back up файла), където първоначално са били запазени. Тъй като още при създаването директно като директория (освен тази по подразбиране) зададах и тази, в която си правя домашното, затова се е получил този гаф. Дано поне тази тема бъде полезна на други и им спести много време в търсене и занимавки, защото аз лично се занимавам почти два дена с тази глупост. smiley

Хубав ден на всички !!!

6
24/06/2015 10:00:40