Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

aivian avatar aivian 51 Точки

[Homework] Databases - Advanced SQL Грешни query - та или грешни примерни резултати

Решавам домашното, стигнах да 6 -та задача и започнах да си блъскам главата, понеже моите query - та не ми връщат резултата, който е даден в примерните резултати, а именно за 4 - та, 5 - та и 6 - та задача:

http://pastebin.com/D2HKBYAC

Проверявах ги ръчно, SELECT - вах си employee - тата от даден департамент и техните заплати и смятах там с калкулаторчето и вади същите резултати, като моите. Може ли някой от екипа да направи справка и да качи правилните резултати, защото само си блъскам главата, а не знам дали е възможно да изкарам правилните резултати, а искам?!

Тагове:
0
Databases Basics
p.yordanov avatar p.yordanov 51 Точки

Мисля, че просто примерите в домашната са стари, защото на няколко места имаше по-малко Employees, повече мениджъри и т.н. Явно са добавяни и променяни данни.

0
aivian avatar aivian 51 Точки

Затова по - добре да качат нови резултати, че така се обърквам тотално, и не знам дали пиша правилни query - та.

0
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Ще проверим нещата и ще оправим грешките при първа възможност. Ще пиша като са готови. Ако има междувременно някой които е открил грешките и знае точно какво не е наред, бихме се радвали да ни помогнете.

Имаше студент с който си говорих, които беше маркирал всички задачи и къде има проблем. Ако чете това, ще се радвам да ми метне файлчето на vlado@softuni.bg

2
aivian avatar aivian 51 Точки

Това са въпросителните от 4 - та до 6 - та задача: http://pastebin.com/D2HKBYAC. На 4 - та, мисля, че и полето FirstName не би трябвало да го има. На 8 - ма задача с това query: http://pastebin.com/Dkh1VDT0 получавам 4. А expected result е 3. Друго, за сега, няма.

0
nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

Здравей, Владо. 

Аз бях маркирал разни работи :) Пратих ти мейл.

0
27/06/2015 21:17:54
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Благодаря ви. Благодаря ти, Николай за файловете. Радваме се когато ни помагате :)

Качих нова версия на домашното. Ако има още проблеми неща съм насреща.

Поздрави,
Владо

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.