Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MiDimitrow avatar MiDimitrow 10 Точки

[Homework] Programming basics-May - C# AdvancedTopics - Problem{10} -Inside the Building

Здравейте,

първо се извинявам ако повтарям темата, но от дълго ровене не намерих нищо за тази задача.

Задачата е привидно проста, но не ми дава 100 точки.

Въпросът ми е къде според вас бъркам в кода, че джъдж системата да ми дава само 68 точки?

Примерите ги изпълнява вярно, но в системата дава грешки на някои тестове. Погледнах и авторското решение, но изобщо не го разбрах. Изглежда ми като нещо от още по-адвансд материя.

http://pastebin.com/YMS48Zgt

Ето я и  в системата задача 1 - https://judge.softuni.bg/Contests/9/CSharp-Basics-Exam-14-April-2014-Evening

Тагове:
0
Programming Basics 28/06/2015 15:35:07
Kosta.Kanev avatar Kosta.Kanev 27 Точки

Аз си мисля че е заради това условие:

  • At the next 10 lines the numbers x1, y1, x2, y2, x3, y3, x4, y4, x5, y5 are given.
0
28/06/2015 16:09:51
MiDimitrow avatar MiDimitrow 10 Точки

Ми според мен това условие е изпълнено защото инпута е на първият ред "h" и след това 10 координати, които трупа в масив. Първо пробвах "хамалската" т.е. без масив, а с 11 int-а, но понеже ми даде 68 точки реших, че е заради това и пробвах с масив, но резултата е същият засега.

0
Kosta.Kanev avatar Kosta.Kanev 27 Точки

Прав си не е от това.Грешката е на този ред за Y-ка:

bool b1 = (coordinates[i] >= h) && (coordinates[i] <= (2 * h)) && (coordinates[i + 1] >= h) && (coordinates[i + 1] <= (3 * h));

 

А трябва да е:

bool b1 = (coordinates[i] >= h) && (coordinates[i] <= (2 * h)) && (coordinates[i + 1] >= h) && (coordinates[i + 1] <= (4 * h));

За втората част от фигурата височината трябва да е по 4

Вадиш 100 точки :)

1
28/06/2015 16:02:47
MiDimitrow avatar MiDimitrow 10 Точки

Боже, колко елементарна грешка съм доопуснал :)  Отидоха ми два часа нерви ! Благодаря много за помощта! 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.