Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

INSERT - проблем при ползване на SUBQUERY

Не мога да установя защо първият инсърт не работи, а вторият работи:

http://pastebin.com/x1d16z5n

Селекта връща ManagerID, типът и на двете е INT... Би следвало да работи, но не става. Пробвах и с някакви щуротии като TOP 1 във вложения селект, за да заложа още веднъж да върне само един резултат, но ефект няма.

Msg 8152, Level 16, State 13, Line 444
String or binary data would be truncated.
The statement has been terminated.

Някакви идеи?

Тагове:
1
Databases Basics 28/06/2015 19:09:20
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки
Best Answer

Подозирам, че и второто куери не работи, или поне не във всички случаи. Проблемът според мен не е вложената заявка, а това че се опитваш да добавиш Senior към Job title-а. Има ли вероятност да имаш някой Job Title който примерно ена ръба на ограничението на стринговата колона (nvarchar(50)?)? Защото ако  LEN-ът е например 45 и се опиташ да добавиш Senior ще преминеш лимита (50) и ще резултира до подобна грешка.

2
nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

Сега видях, че имам Job Title "Senior Senior Senior Vice President of Engineering", т.е. няколко пъти успешно съм увеличавал дължината на титлата. Изглежда съм ползвал втория вариант. Job Title е поле NVARCHAR(50) и горната титла е точно 50 символа дълга.

Ъпдейтнах титлите на 'а' и проблемният скрипт мина. Изглежда е дължината е била проблема, чудя се как не съм се усетил.

Благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.