Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

StrahilRuychev avatar StrahilRuychev 117 Точки

Exam Databases 22 June 2015

Някой може ли да помогне с девета задача от този изпит?

Според мен изкарвам верен резултат. Само че има една разлика с т.нар. "нулеви тестове" в условието. Там Берое излиза с 3 гола. Аз го изкарвам с 2. Броих ги на ръка, пусках още две три различни заявки за да тествам - Берое си е все с два гола???

Да не би да не разбирам правилно какво означава "number of goals for each Team " - да не е голова разлика или друго?

Ето това е заявката, която ми дава нула точки:

select

t.TeamName,

isnull((select sum(tm.HomeGoals) from TeamMatches tm where tm.HomeTeamId = t.Id), 0) + 

    isnull((select sum(tm.AwayGoals) from TeamMatches tm where tm.AwayTeamId = t.Id), 0) as [Total Goals]

from Teams t

order by [Total Goals] desc, t.TeamName

Тагове:
2
Databases Basics
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки
Best Answer

@StrahilRuychev при мен дава 4 точки, пробвах и твоето куери и то дава 4 точки. Ако искаш дай какво ти връща sql-a и ще сравня с това, което връща при мен. Грешката е някъде в базата ти.

1
StrahilRuychev avatar StrahilRuychev 117 Точки

ето това излиза при мен като аутпут:

http://pastebin.com/5xaRVYQm

0
07/07/2015 10:48:11
StrahilRuychev avatar StrahilRuychev 117 Точки

току що събмитнах пак в джъджа и ми даде точките...

Не знам. същата заявка, същия аутпут от същата база, преди една седмица даваше нула точки...

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

@Strahil,

потвърждавам, на мен си е случвало на третото-четвърто Copy With Headers от яд и инат да ми даде точки най-накрая. В интервал от 1-2 минути..

0
manito_17711 avatar manito_17711 43 Точки

И аз се боря със същия проблем...

-1
StrahilRuychev avatar StrahilRuychev 117 Точки

пиши ако успееш да се справиш.

гледам, че на изпита няколко човека са взели точките на тази задача, но аз не можах.

между другото, минах и през 15та задача и там в примерния аутпут в json формат са показани мачовете на берое, заедно с головете. Като ги събереш излиза, че са вкарали два гола. Как на девета задача излизат 3 гола???

0
veselinsavov avatar veselinsavov 219 Точки

Някой би ли споделил аутпута или заявката ?

0
veselinsavov avatar veselinsavov 219 Точки

Мерси :) 

 

0
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Здравейте,

аз работя по 6-та задача от този изпит и не получавам точки за решението си, въпреки че нулевите тестове изглежда че минават успешно. Дори пробвах да събмитна резултата от авторското решение, но също не сработи.

0
StrahilRuychev avatar StrahilRuychev 117 Точки

при мене мина с тази заявка:

select
t.TeamName as [Team Name],
l.LeagueName as League,
isnull((select CountryName from Countries where CountryCode = l.CountryCode), 'International') as [League Country]
from Teams t
left outer join Leagues_Teams lt
    on t.Id = lt.TeamId
    left outer join Leagues l
        on lt.LeagueId = l.Id
order by t.TeamName, l.LeagueName

искаш ли аутпута да сравниш с твоя?

0
verito898 avatar verito898 265 Точки

А сега ако пуснеш пак заявката минава ли ,защото при мен и така не става ? 

пс: моя грешка аз не я бях вкарала като хората 

 

0
09/07/2015 16:35:13
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Да, с твоята заявка мина. След като я прегледах и сравних с моята се оказа, че разликата е, че аз не сортирам по втори фактор LeagueName и затова не изкарвах точките. Това не го пишеше в условието :/

1
george.ivanov avatar george.ivanov 20 Точки

Здравейте,

правилно ли виждам, че на този изпит не е имало задача за MySQL ?

Това значи ли, че утре на изпита също няма да има?  Не че има значение, кой к'вото научил - това е.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Правилно виждаш :)

Какво ще има утре - никой не знае - освен авторите на задачите предполагам :)

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Аз доколкото разбрах вероятността да има е голяма. На изпита от 1-ви Март задачата с MySql е доста лесна, така че може би ще е бонус за нас ако има такава задача.

0
goodlifeinc avatar goodlifeinc 31 Точки

Здравейте,

аз се затруднявам на 9та и 12та задача да взема точки в Judge, и не мога да намеря къде са качени авторските решения.

Някой може ли да сподели линк?

Благодаря!

едит: Успях да се оправя, пустото именуване на колоните е бил проблема CountryName != Country Name.

 

0
12/07/2015 11:39:24
tkutsarov avatar tkutsarov 3 Точки

Авторските решения на всички изпити ги има в архивите на подготовката за изпит за курса по бази данни от юни 2015. просто отвори архива, който те интересува.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.