Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Проблем с инсталирането на Visual Studio

Здравейте, записах се на курс за основи на програмирането, който стартира на 4 юни. По този повод искам да си инсталирам Visual Studio, понеже разбрах че ще се работи с тази програма за разработката на console app (C#). Пробвах всички версии на express, но и при всичките ми дава следната грешка :

  - Версията на операционната ви система не е съвместима (Позлзвам Windows 7 Unlimate 32)

  - Версията на Internet Explorer е стара, трябва да е над 10 версия

Тук е проблема че аз не разполагам с друг лаптоп, на който мога да си инсталирам прогамата. Бихте ли ми помогнали с разрешаването на проблема?

    П.П - Извинявам се ако темата се е повторила, още се съм свикнал със сайта!

Тагове:
0
Programming Basics
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Здравей,

Ето какви са системните изисквания за VS 2013 Community Edition /той е с функционалност на Professional, но е безплатен, забрави за Express/:

Supported operating systems

  • Windows 8.1 (x86 and x64)
  • Windows 8 (x86 and x64)
  • Windows 7 SP1 (x86 and x64)
  • Windows Server 2012 R2 (x64)
  • Windows Server 2012 (x64)
  • Windows Server 2008 R2 SP1 (x64)

Hardware requirements

  • 1.6 GHz or faster processor
  • 1 GB of RAM (1.5 GB if running on a virtual machine)
  • 20 GB of available hard disk space
  • 5400 RPM hard disk drive
  • DirectX 9-capable video card that runs at 1024 x 768 or higher display resolution

dditional requirements

  • This version of Visual Studio works best with  Internet Explorer 10 or higher. If Internet Explorer 10 is not installed on your computer,  some features might not work as expected.
  • KB2883200 (available through Windows Update) is required

В твоя случай - според грешките, които ти дава вероятно нямаш инсталиран SP1 на windows-а, и нямаш инсталирана версия на IE поне 10. Следователно това което можеш да направиш е да инсталираш SP1 на уиндоус и да ъпгрейднеш IE до поне 10 версия за да можеш да инсталираш VS.

Community версията можеш да изтеглиш от тук:

https://www.visualstudio.com/products/visual-studio-community-vs

1
02/07/2015 12:09:45
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Пожене Windows не ми е оригинален, имам чувството че ако инсталирам SP1 ще даде грешка, тъй като и преди съм се пробвал да го инсталирам и не е ставало. А колкото до IE, ъпдейтнах го вече smiley

Няма ли някаква алтернатива, защото и при Community дава същата грешка

0
02/07/2015 12:16:17
Rextor92 avatar Rextor92 149 Точки

Би трябвало да можеш да инсталираш SP1 и без оригинален Windows. Най-вероятно няма да можеш да ъпдейтнеш автоматично през Windows Update, но с ръчно сваляне и инсталация на KB976932 трябва да стане.

Алтернатива за това VS няма. Win 7 (no SP) не се поддържа от преди излизането на VS13.. Варианти са друго IDE или по-стар VS от замунда, Win7SP1 е най-добър вариант от трите.

1
02/07/2015 12:32:19
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

А кое по-точно да изтегля, защото аз съм с x32

0
Miroslav1999 avatar Miroslav1999 23 Точки
Здравей. Бих ти препоръчал ако не успееш да си инсталираш visual studio-то. Да си свалиш SharpDevelop доста е удобен и е добър заместител на studio-то. Може да погледнеш и този http://www.introprogramming.info/intro-csharp-book/read-online/glava1-vavedenie-v-programiraneto/#_Toc298863924 линк. Успех и дано си оправиш проблема.
0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

+1 за SharpDevelop, гледах един колега как работи на него и ми се стори доста адекватно. Все пак мнението ми не е от личен опит.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.